استاندار آذربایجان شرقی:باید توان آمادگی مردم و دستگاه‌ها را بالا ببریم

به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، عابدین خرّم در دیدار دبیرکل جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: جمعیت هلال احمر استان نگاه ویژه‌ای به کارهای فرهنگی دارد و در ماموریت‌های مختلفی مثل مدیریت بیماری کرونا و خدمت‌رسانی به زائران اربعین نیز درخشان ظاهر شده است.

خرّم همچنین به برگزاری دوره‌های آموزشی و رزمایش‌های مشترک هلال احمر با بسیج و سازمان‌های مردم‌نهاد اشاره کرد و گفت: هرچه بتوانیم از نظر آموزش و ایجاد آمادگی و توان پیشگیری در بین مردم و سازمان‌ها و نهادها خوب عمل کنیم در مواقع حادثه و بحران عملکرد بهتری خواهیم داشت.

سلیمانی همچنین با بیان اینکه جمعیت هلال احمر ایران جزو 5 جمعیت برتر دنیاست، افزود: معتقدیم که اگر اصول و اهداف جمعیت هلال احمر را در پیکره این جمعیت تسری دهیم بسیاری از مشکلات حل می‌شود.

وی از موافقت ستادکل نیروهای مسلح با جذب سربازان وظیفه در جمعیت هلال احمر و اجرای کسری خدمت برای امدادگران این جمعیت خبر داد و گفت: یکی از برنامه‌های اصلی ما در جمعیت، ارتقای سطح کیفی 6500 خانه هلال موجود در روستاها و مناطق محروم کشور است.

منبع

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

استاندار آذربایجان شرقی:باید توان آمادگی مردم و دستگاه‌ها را بالا ببریم

انتهای پیام


آیا این خبر مفید بود؟

دبیرکل جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران هم در این دیدار با قدردانی از نگاه مثبت استاندار آذربایجان شرقی به فعالیت‌های این جمعیت، گفت: حمایت و پشتیبانی مدیریت استان ما را در تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی برای اجرای هرچه بهتر ماموریت‌ها کمک می‌کند.

استاندار آذربایجان شرقی با قدردانی از خدمات و تلاش‌های جمعیت هلال احمر استان، گفت: در یک سال گذشته با روحیه جهادی و انقلابی کارهای ابتکاری خوبی در این حوزه انجام شده و وضعیت هلال احمر استان از نظر ذخایر انبارها و تجهیزات امدادی نسبت به گذشته بسیار بهتر شده است.

وی عدم سازمان‌دهی و موازی‌کاری دستگاه‌های مسئول را از آسیب‌های مدیریت بحران در کشور ذکر کرد و گفت: تکالیف دستگاه‌ها در مواقع بحران باید روشن‌تر بوده و تداخل ماموریت‌ها کاهش یابد.


یعقوب سلیمانی با اشاره به برگزاری دومین دوره آموزشی امداد کوهستان ویژه بانوان امدادگر از سراسر کشور و همچنین اولین دوره آموزشی دادرسان پیشرفته در شهرستان مراغه، گفت: برگزاری این دوره‌های آموزشی نقش مهمی در ارتقای سطح آمادگی امدادگران هلال احمر دارد.