استاندار خراسان‌شمالی:صرفه جویی تنها راه عبور از بحران انرژی است


استاندار خراسان‌شمالی:صرفه جویی تنها راه عبور از بحران انرژی است

استاندار خراسان‌شمالی گفت: صرفه جویی و کاهش مصارف غیرضرور تنها راه عبور از بحران انرژی گاز در استان است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا، محمدرضا حسین نژاد در حاشیه بازدید از پلیس راه امین الله بجنورد اظهار کرد: گرچه با همکاری و هم افزایی دستگاه های اجرایی تدابیری در بخش های مختلف برای مقابله با سرما و عبور از بحران گاز در خراسان شمالی اعمال شد اما همراهی مردم در صرفه جویی گاز نقش ویژه ای دارد.

وی افزود: از ابتدای هفته گذشته اقدامات زیادی برای صرفه جویی در انرژی سازمان ها، نهادهای دولتی و اصناف غیر ضرور پرمصرف در راستای تسهیل رفاه مشترکان خانگی انجام شد که همگی آنها در پایداری گاز این منطقه موثر بود.

حسین نژاد ادامه داد: همچنین شهروندان خراسان شمالی نیز همراهی خوبی در صرفه جویی انرژی داشتند که این اقدام شایسته تقدیر است.

نماینده عالی دولت در خراسان شمالی گفت: با وجود اینکه قطعی گاز در هیچ یک از مناطق استان گزارش نشد اما در اقدامی پیش دستانه در برخی از روستاها ۵۰ هزار لیتر نفت سفید توزیع شد.

وی افزود: اینک نیز ذخیره نفت سفید در این استان مناسب و در زمان قطعی گاز، سوخت جایگزین در اختیار مردم قرار می گیرد اما شهروندان همچنان باید نسبت به صرفه جویی در مصرف گاز پایبند باشند.

مصرف گاز خانگی در خراسان شمالی با سرمای زمستانه و برودت هوا افزایش چشمگیری یافته است و این روند فعالیت بسیاری از صنایع استان را کند کرده و نیاز است تا شهروندان در این فصل مصرف این سوخت گرانبها را مدیریت کنند.

اینک مصرف گاز نیروگاه برق سیکل ترکیبی شیروان، سیمان بجنورد، پتروشیمی، صنایع دیگر و سایر صنایع و واحد های تولیدی استان قطع شده است که این امر با دستور دیسپچینگ ملی گاز ایران و از طریق مراجع ذیصلاح کنترل و اعمال می شود.

خراسان شمالی با یک میلیون نفر جمعیت در شمال شرق کشور واقع است.

انتهای پیام


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

منبع