استاندار خوزستان: ظرفیت توسعه تجاری و صادرات محصولات تولیدی خوزستان به کشورهای مختلف را داریم / ضرورت تکمیل خط آهن بصره


مقام عالی دولت در خوزستان وجود اشتراک های زبانی و فرهنگی میان استان خوزستان و عراق را از پتانسیل‌های مهم در زمینه توسعه گردشگری سلامت، گردشگری آموزشی و دانشجویی برشمرد.

او به صادرات برخی محصولات خوزستان به کشور روسیه اشاره کرد و گفت: باید بتوانیم از ظرفیت‌های کشاورزی، صنعتی و فنی در خوزستان در زمینه گسترش تجارت و ایجاد ارتباط های بیشتر با کشورهایی مانند روسیه و قزاقستان به بهترین شکل استفاده کنیم.

انتهای پیام/

خلیلیان با تاکید بر اهمیت تکمیل خط آهن”بصره – شلمچه” به عنوان یک کریدور مهم ارتباطی میان دو کشور ایران و عراق بیان کرد: این خط آهن علاوه بر تعامل منطقه‌ای، گردشگری و تسهیل انتقال و جا به جایی کالا، می‌تواند دسترسی لازم به بازارهای سوریه را نیز فراهم کند.


آیا این خبر مفید بود؟استاندار خوزستان: ظرفیت توسعه تجاری و صادرات محصولات تولیدی خوزستان به کشورهای مختلف را داریم / ضرورت تکمیل خط آهن بصره - شلمچه

استاندار خوزستان در نشستی با معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت خارجه، توسعه تبادل تجاری در زمینه تولیدات کشاورزی، صنعتی و خدمات فنی و مهندسی میان استان خوزستان با کشورهای مختلف را مورد تاکید قرار داد.

استاندار خوزستان با اشاره به شناسایی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های کشورهای حاشیه خلیج فارس به منظور گسترش روابط تجاری و اقتصادی گفت: توسعه بیش از پیش ارتباطات تجاری با کشورهای حاشیه خلیج‌فارس مانند کویت، قطر و عمان از دیگر اولویت‌های مهم ما در زمینه گسترش صادرات است و در این زمینه نیز آمادگی داریم.

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

منبع