استعدادیابی و همگانی شدن تنیس روی میز در اولویت است

استعدادیابی و همگانی کردن رشته تنیس در اولویت است

image_2022_5_20-9_36_59_748_mvA

مهرداد علیقارداشی در این گفتگو اظهارداشت: در حال حاضر بیش از 30 هزار نفر ورزشکار بیمه شده رسمی در رشته تنیس روی میز داریم که در رده های سنی مختلف فعالیت می کنند و شاهد استقبال خوب گروه های مختلف جامعه از این رشته هستیم.

وی در خصوص مسابقات مهم آینده نیز گفت: تیم های آقایان و بانوان نامزد حضور در بازی های گوانگجو هستند وچند مسابقه بین المللی برای کسب سهمیه  المپیک 2024 پاریس داریم که در یک سال آینده انجام می شود و امیدواریم بتوانیم برای اولین بار سهمیه تیمی المپیک مردان را کسب کنیم.

رئیس فدراسیون تنیس روی میز گفت: تمام ابزار استاندارد این رشته ورزشی، وارداتی است که فعلا میز تنیس را شبیه سازی کرده ایم و با استاندارد جهانی مطابقت دارد ولی مابقی وسایل مانند تخته راکت، لاستیک راکت و توپ تنیس روی میز که مصرفی است به نرخ ارز وابستگی دارد که موجب شده به دلیل گرانی در بخش توسعه حرفه ای خیلی خوب نتوانیم عمل کنیم.

وی گفت: حتی نیروهای دفتر مقام معظم رهبری به این رشته اهمیت می دهند و امیدواریم شرایط ارزی اجازه دهد تا با تامین وسایل ورزشی آن بتوانیم توسعه بیشری را محقق کنیم و هزینه های آن کمتر شود.

Capture

2563596

این مسئول ورزشی در خصوص توجه به استعدادیابی در این رشته اظهارداشت: در حوزه استعدادیابی یکی از فعالترین و قویترین فدراسیون های کشور هستیم و خوشبختانه فدراسیون جهانی نیز با 227 عضو بیشتر از سازمان ملل عضو دارد و کشورهای کوچک هم در آن عضو هستند و یکی از موفق ترین فدراسیون های دنیا در رده سنی خردسالان هستیم چون به استعدادیابی توجه جدی داشته ایم.

بخوانید:  به روز کردن موبایل خود جدا خودداری کنید!

انتهای پیام

رئیس فدراسیون تنیس روی میز مهمترین اولویت خود در سال آینده را حمایت از تیم ملی بزرگسالان برای حضور موفق در مسابقات گوانگجو و کسب سهمیه تیمی و انفرادی در المپیک پاریس اعلام کرد.

وی در خصوص اعزام تیم ها به رقابتهای خارجی نیز اظهارداشت: تا پایان اسفند تعداد 4 مورد اعزام در رده سنی نونهالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان داریم که در مجموع امسال توانستیم 60 مورد اعزام خارجی را عملیاتی کنیم.

4b77f84f-95c3-4662-b5f7-8aec0018af2d

وی در خصوص پیشنهاد میزبان شدن قزوین در مسابقات بین المللی تنیس روی میز گفت: نگاه ما به قزوین مثبت است بویژه در رده سنی غیر بزرگسالان شما ظرفیت های بسیار خوبی دارید اما میزبانی مسابقات به مشارکت حامیان مالی و خیرین نیاز مبرم دارد و اگر این موضوع حل شود می توانیم آن را با جدیت مورد بررسی قرار دهیم.

در حاشیه این مجمع رئیس فدراسیون در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار برنا در خصوص تقویم ورزشی این رشته، تعداد ورزشکاران بیمه شده، مسابقات آتی و اولویت های فدراسیون به سوالات ما پاسخ داد.

 

علیقارداشی یادآورشد: در هفته گذشته اردوی استعدادیابی برای دختران و پسران به مدت 5 روز در شهر بابل برگزار شد و یک تیم استعدادیاب خوب داریم که مربیان با مدرک تحصیلی دکترای تربیت بدنی توانسته اند مدال آوری این رشته را تضمین کنند.

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف


منبع

وی بیان کرد: یکی از مشکلات ما در ارتقای جایگاه قهرمانی این رشته وابستگی تامین تجهیزات آن به خارج است و واردات میز، توپ و راکت موجب شده نوسان ارز بر روی تامین این وسایل تاثیر مستقیم داشته باشد. 

بخوانید:  با توجه به ازدحام زائران اربعین خدمات هلال‌احمر در عراق درحال گسترش است

به گزارش خبرنگار ورزشی برنا از قزوین؛ مجمع انتخاباتی رئیس هیئت تنیس روی میز استان قزوین با حضور مهرداد علیقارداشی رئیس فدراسیون در اداره ورزش و جوانان قزوین برگزار شد.


آیا این خبر مفید بود؟

علیقارداشی تصریح کرد: در بخش رشته همگانی با تامین میزهای ایرانی شیشه ای و بتنی در داخل توانسته ایم نیازها را تامین کرده و این رشته را در مساجد، پارک ها، مدارس، دانشگاهها، مراکز نظامی، کارگری حتی برای جانبازان، معلولان و بیماران خاص مهیا کنیم که در همگانی شدن این رشته موثر بوده است.

60 مورد اعزام خارجی به مسابقات

photo_2023-03-17_22-12-35

علیقارداشی بیان کرد: کسب 8 مدال جهانی و یک مدال آسیایی و تعداد 40 مدال بین المللی دستاورد ورزشکاران و مربیان در سال جاری است و در بین این مدال ها یک مدال برنز آسیایی که نامزد بهترین مدال تیمی ورزش کشور شده برای اولین بار بوده و به همراه شش مدال ارزشمند که پیش کسوتان کسب کردند در کتاب افتخارات این رشته در تاریخ تنیس روی میز کشور ثبت شده است.

علیقارداشی تصریح کرد: تنیس روی میز تنها رشته ای است که تقریبا همه آن را تجربه کرده اند و در سپاه ولی امر بیت رهبری یک دوره داوری و مربیگری درجه سه برگزار کردیم و از عالیترین مقام کشور تا دانش آموزان دبستان در این رشته فعال هستند.

قزوین می تواند میزبان مسابقات بین المللی باشد

3637961