استفاده از تنیس روی میز برای شناخت همکاری انسان-ربات

این پروژه نشان دهنده توان بالقوه ربات‌ها برای کار کردن نزدیک با انسان‌ها در موقعیت‌های فیزیکی و اجتماعی است که گام مهمی در مسیر توسعه رباتیک همکارانه است. ابداع و ساخت سیستم‌های هوشمند با توانایی همکاری با انسان ها، کاربردهای متعددی در زمینه‌های گوناگون از تولید و سلامت گرفته تا آموزش خواهد داشت.

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

منبع

انتهای پیام/

دانشمندان حوزه رباتیک از ورزش تنیس روی میز برای بررسی و توسعه راه های همکاری نزدیک انسان و ربات استفاده کرده‌اند.

گومبولای گفت: اگر بتوانیم راهی برای همکاری انسان ها و ربات ها در موارد دشوار مشخص کنیم، این می‌تواند به ما دانشی درباره چگونگی حمایت از تعامل در گستره‌ای از محیط ها بدهد. محققان می‌گویند یک راه حل احتمالی ممکن است طراحی ربات هایی باشد که فرایند تصمیم‌سازی شفاف‌تری دارند. این رویکرد ممکن است در نهایت به همکاری موثر بین انسان و ربات در شرایط مختلف منجر شود.

بخوانید:  اوقات شرعی به افق شهر‌های کهگیلویه و بویراحمد در ۱۸ فروردین ۱۴۰۲

این ربات که یک بازوی Barrett WAM مجهز به دوربین و پدال است، از طریق یک فرایند یادگیری ماشینی موسوم به «یادگیری تقلیدی» آموزش داده شد. این محققان سیستمی ابداع کردند تا به این ربات توان‌دهی مثبتی برای زدن ضربات موفق (به توپ) و توان‌دهی منفی برای زدن ضربات ناموفق بدهند.


خبرگزاری برنا؛ یک تیم از محققان با هدایت «ماتیو گومبولای» استاد دانشکده محاسبات تعاملی در آزمایشگاه رباتیک دانشگاه «جورجیا تِک» از ورزش تنیس روی میز برای نشان دادن این مساله استفاده کرده‌اند که انسان ها ممکن است همیشه به توضیح یک ربات درباره اقدام مورد نظرش اعتماد نداشته باشند.


استفاده از تنیس روی میز برای شناخت همکاری انسان-ربات
آیا این خبر مفید بود؟