استفاده از ظرفیت دیپلماسی ورزشی در راستای توسعه همکاری مشترک کشورها ضروری است


استفاده از ظرفیت دیپلماسی ورزشی در راستای توسعه همکاری مشترک کشورها ضروری است

استاندار آذربایجان شرقی برگزاری مستمر سی و شش دوره تور دوچرخه‌سواری ایران – آذربایجان را نشان‌دهنده سطح بالا و جایگاه تثبیت‌شده این رویداد ورزشی دانست و گفت: بی‌شک برگزاری این دست تورهای ورزشی یکی از عوامل مهم در همگانی شدن و توسعه ورزش دوچرخه‌سواری و تزریق روح نشاط به علاقه‌مندان و انگیزه مضاعف به ورزشکاران است.

به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، عابدین خرّم در آئین افتتاحیه سی و ششمین دوره تور بین‌المللی دوچرخه‌سواری ایران – آذربایجان، اظهار داشت: مایه مباهات است که در شهر تاریخی و پرافتخار تبریز میزبان مسابقات هستیم و امیدواریم این تور منشأ خیر برای استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل باشد.

وی ضمن قدردانی از مسئولان برگزاری این رویداد ورزشی، برای ورزشکاران شرکت‌کننده در آن آرزوی موفقیت کرد و گفت: ورزش زبان مشترک انسان‌ها و ملت‌ها فارغ از همه مرزهای جغرافیایی است و تأثیر غیرقابل‌انکاری در ترویج صلح، دوستی و هم‌زیستی مسالمت‌آمیز میان ملت‌ها دارد.

خرّم افزود: امروزه ورزش به‌عنوان یکی از فراگیرترین پدیده‌های جهان، بخش قابل‌توجهی از زندگی اجتماعی مردم را دربرگرفته و ازاین‌رو نقش مهمی در هویت‌سازی فردی، توسعه‌ روابط انسانی و تحکیم انسجام اجتماعی دارد.

وی، ترویج ورزش همگانی و حرفه‌ای را زمینه‌ساز شکوفایی استعدادهای نوجوانان و جوانان و هزینه در این حوزه را یک سرمایه‌گذاری چندوجهی و بلندمدت برای رشد و توسعه جوامع دانست و گفت:  ایران با دارابودن تمدن چندین هزار‌ساله، همواره پرچم‌دار صلح و آشتی و نوع‌دوستی میان ملت‌ها بوده و بر اساس این سابقه کهن، دولت سیزدهم دیپلماسی فعال و چندجانبه را در محیط بین‌المللی و منطقه‌ای دنبال می‌کند.

بخوانید:  این تکنیک ذهنی کاهش وزن را ۳ برابر سریعتر می‌کند!

استاندار آذربایجان شرقی تصریح کرد: معتقدیم که باید از ظرفیت دیپلماسی ورزشی در راستای توسعه همکاری مشترک کشورها استفاده شود؛ چراکه اگر در بین کشورها و ملت‌ها صلح و دوستی و رابطه مبتنی بر همکاری‌های مشترک برقرار باشد، امکان پیشرفت و گسترش مناسبات در سایر حوزه‌ها فراهم خواهد شد.

انتهای پیام


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

منبع