استقبال خوب سوارکاران از مسابقات استقامت آینده روشنی را در این رشته نوید می دهد

خیرخواه بیان کرد: در حال حاضر بهترین مسافتی که در کشور در رشته استقامت توسط سوارکاران طی شده مسیر ۱۲۰ کیلومتر در یک روز است. 

01

ستایش حیدری با اسب رداستون، النا کبیری با اسب  دکتر ۲ ، سوارکار ایمان احمدی با اسب افلاک، علیرضا قنبری با اسب املیا،  امیر حسین تادانه با اسب لی شیک، به خط پایان رسیدند. 

1234

وی گفت: سوارکارانی که در هر بیست کیلومتر مسیر مسابقه  واجد شرایط( کوالی ) باشند مجوز حضور در ۴۰ کیلومتر را می گیرند و در صورت دو حضور موفق ورزشکار در مسابقات ۴۰ کیلومتری، این افراد اجازه ورود به مسافت ۶۰ کیلومتر و در صورت دو حضور در مسیر ۶۰ کیلومتری، مجوز حضور در مسابقات ۸۰ کیلومتر را دریافت خواهند کرد.

سرداور مسابقات سوارکاری بیان کرد: برنامه بعدی ما برگزاری رقابت استقامت در مسافت ۴۰ کیلومتری خواهد بود و سوارکاران و اسب هایی که شرایط لازم را داشته باشند در رقابت فصل تابستان شرکت می کنند.

وی گفت: حداقل سرعت حرکت سوارکاران در این رقابت ۸ کیلومتر و حداکثر ۱۲ کیلومتر در ساعت پیش بینی شده بود و هر سوارکاری که با دستورالعمل مجاز حد نصاب را کسب کند در ردیف برترین‌هاست و جواز حضور در رقابت بعدی را کسب می کند.

photo_2023-07-07_15-03-59

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالفمنبع

همچنین اسب بای بای با عرفان عبدی،  اسب گیو با مسلم حسنیُ آراد با حسین غفوری ، اسب نترس میرزا با سوارکار خود مهدی انوری، اسب طوفان با مجید خداداد بیگی، اسب طغیان با محمد فاضل محمد علیان و اسب شاهین با سجاد آقاسی به خط پایان رسیدند 

بخوانید:  فراخوان شناسایی شرکت‌های فناور جهت تامین نیاز‌های شرکت مهندسی و توسعه نفت

خیرخواه تصریح کرد: این مسابقات در مسیر بیست کیلومتری معمولا مرسوم نیست ولی با هدف این که اسب و سوارکار با رشته استقامت آشنا شوند و نوعی کارآموزی و مهارت را بیاموزند این مسابقات برگزار می شود تا بتوانند جواز حضور در رقابتهای ۴۰ کیلومتر را دریافت کنند. 

در این مسابقه ۱۵ سوارکار شرکت کردند و ۱۲ نفر به خط پایان رسیدند که افراد منتخب به این شرح جواز حضور در مسابقات بعدی را کسب کردند:  

بهرام خیرخواه سرداور و ناظر فنی مسابقه در حاشیه برگزاری این رقابت ورزشی به خبرنگار برنا گفت: برای اولین بار پس از یک رکود چند ساله خوشبختانه رشته استقامت هم فعال شد و در اولین گام با استقبال خوب سوارکاران روبرو شد و توانستیم رویداد خوبی را شاهد باشیم.

خیرخواه اظهارداشت: با تغییراتی که در هیئت ایجاد شده و حضور آقای درویشی خون تازه ای در رگهای این رشته تزریق شده و این امید در سوارکاران هم ایجاد شده که شاهد اعتلای رشته سوارکاری در قزوین باشیم. 

به گزارش خبرنگار ورزشی برنا از قزوین؛ اولین دوره مسابقات سوارکاری در رشته استقامت روز جمعه در باشگاه سوارکاری میلان در شهر اقبالیه برگزار شد. 

موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان محک از حامیان مالی برگزاری این مسابقات بود.

4321

photo_2023-07-07_13-19-15

در این مسابقه  ۱۵ سوارکار و در مسافت ۲۰ کیلومتری به صورت رفت و برگشت در مسیر باشگاه سوارکاری میلان به سمت جنوب شهر اقبالیه با هم رقابت کردند و در نهایت ۱۲ سوارکار موفق شدند به خط پایان رسیده و جواز حضور در رقابت بعدی را کسب کنند.

بخوانید:  کارگران چرخ اقتصاد را با وجود تحریم‌ها به حرکت درآورده‌اند

وی گفت:علیرغم تمام استعدادهای سوارکار و اسب و اقلیم جغرافیایی برای آماده سازی اسب ها متاسفانه در دو دهه گذشته نگاه جدی و حمایتی از سوی هیئت های قبلی از این رشته صورت نگرفته و تقریبا این رشته فراموش شده بود در حالی  که در صورت حمایت مسئولان ورزش استان با استعدادهایی که داریم می توانیم قزوین را بعنوان یکی از استانهای شاخص و مدال آور در کشور و حتی در سطح بین المللی در رشته سوارکاری مطرح کنیم. 

وی گفت: در اولین دوره مسابقات سوارکاران مسافت ۲۰ کیلومتری از باشگاه سوارکاری میلان به سمت جنوب به صورت رفت و برگشت را طی کردند و تعدادی از ورزشکاران حد نصاب حضور در رقابت بعدی را کسب کردند.

انتهای پیام

وی گفت: حضور پر رنگ سوارکاران در اولین دوره مسابقات استقامت نشان می دهد علاقمندان زیادی در قزوین هستند که اگر بستر مهیا شود به این رشته روی می آورند و می توانیم جایگاه خود را باز یابیم. 

این سوارکار افزود: رشته استقامت هم مانند پرش با اسب، درساژ و کمانگیر روی اسب، زیر نظر فدراسیون سوارکاری FEi فعالیت می کند و جایگاه خوبی دارد و مدال آوری آن کمتر از سایر رشته ها نیست. 

06


آیا این خبر مفید بود؟

دراین مسابقه سه اسب با نظر دامپزشکان بدلیل نداشتن شرایط سلامت از دور مسابقات کنار گذاشته شدند ولی فرصت برای حضور در مسابقات آینده برای آنها مهیاست.