استقرار صنایع معدنی مطالبه مردم

به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛ سید احسان عسکری در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید که به بررسی مشکلات شرکت تهیه و تولید مواد معدنی اختصاص داشت، گفت: بعضی از شهرستان‌های استان قابلیت و پتانسیل کاملی در حوزه معدنی دارند.

وی در ادامه با اشاره به انجام مراحل استعلام ۵ محدوده اکتشافی در استان گفت: تا پایان آذرماه مجددا استعلام هر ۵ محدوده اکتشافی مورد بررسی قرار گیرد ضمن اینکه منابع طبیعی نهایت همکاری را برای محدوده‌های اکتشافی انجام دهد.

همچنین خدایار کریم نژاد مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران با بیان اینکه عملیات معدن آهک هیدراته تا یک ماه آینده آغاز و ظرف یکسال آینده به بهره‌برداری می‌رسد، گفت: مجوز معدن اسید فسفریک به زودی صادر و کار عملیاتی توسط هلدینگ غدیر آغاز می‌شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه چرام، لنده و بهمئی شهرستان‌هایی هستند که قابلیت فرآیند تولید مواد معدنی دارند، افزود: بخشی از مسیر توسعه استان از طریق صنایع معدنی محقق می‌شود.


منبع

استقرار صنایع معدنی مطالبه مردم

 


آیا این خبر مفید بود؟

وی با اشاره به قابلیت شهرستان دنا در حوزه مواد معدنی گفت: به دلیل شرایط زیست محیطی امکان بهره‌برداری از مواد معدنی در دنا وجود ندارد، در حوزه مواد معدنی و بوکسیت چرام در گذشته اقداماتی انجام شده اما معضلات اجتماعی و زیست محیطی ایجاد شده است.


|