استقلال بهتر و روان‌تر از قبل بازی می‌کند/ آبی‌ها شانس زیادی برای قهرمانی دارند

وی افزود: استقلال بهتر و روان‌تر از ابتدای فصل بازی می‌کند. همین بازی مقابل نساجی را مشاهده کردم و افسوس خوردم که چقدر موقعیت از دست رفت. در زمینه پیدا کردن یکدیگر پشت محوط جریمه و چرخش توپ استقلال خیلی بهتر از قبل شده است. استقلال ترکیب را پیدا کرده و سرمربی فهمیده چه کسی را به زمین بفرستد و کدام نفرات را انتخاب کند.


آیا این خبر مفید بود؟

منبع

انتهای پیام//

بازیکن اسبق تیم فوتبال استقلال در دهه ۷۰ درباره فشارهای روی آرش رضاوند و سعید مهری گفت: بازی در استقلال و پرسپولیس که هیچ، در هر تیمی که طرفدار دارد سخت است و فشار زیادی وجود دارد. خودم زمانی که وارد استقلال شدم فشار را احساس کردم. شما وقتی در تیم اشتباه کنید همه فشار روی شما می‌افتد. هرچند که خودم توانایی‌های مهری و رضاوند را کاملا قبول دارم.


رسول‌زاده که خودش به عنوان مربی فعالیت می‌کند درباره افت فوتبال ایران گفت: ما به طور کلی اصلا پیشرفتی به آن شکل نداشتیم که بخواهیم بگوییم اخیرا افت کرده‌ایم. خودم این افت را البته به طور کلی قبول دارم و اصلا مربوط به ایران نیست. همان ابتدای فصل هم با توجه به دوری از مسابقات، فرصت نیاز است تا همه در فرم بازی قرار گیرند.


وی ادامه داد: نمی‌توانیم در ایران تیمی را با یک شاخصه بازی مثال بزنیم. تیم‌ها مقطعی یک سبک را ارائه می‌دهند. نظر خودم را می‌گویم. برخی تیم‌های در یکی دو بازی فراتر از ایران و آسیا هستند و بقیه فصل را در حد لیگ دو نیستند. متاسفانه برای رده‌های پایه از مربیان خوبی استفاده نمی‌کنیم. نتیجه‌اش این می‌شود که بازیکنان درجه یک‌مان از لحاظ فردی خوب هستند اما از لحاظ تاکتیکی تا زمانی که لژیونر نشوند پیشرفت نمی‌کنند. نگاه کنید که ساپینتو در ابتدای فصل چقدر عذاب کشید. این مساله فقط مختص استقلال نیست. دیگر مربیان خارجی هم همین هستند. برای همین می‌گویم تیمی آن‌چنان پیشرفت نمی‌کند و نکرده چون اصلا سبکی در تیم‌ها مشاهده نمی‌شود و نمی‌توانیم بگوییم مثلا فلان تیم فوتبالی مالکانه مانند منچسترسیتی ارائه می دهند.

بخوانید:  اوقات شرعی کرج در ۲۹ فروردین ۱۴۰۲