استقلال به راحتی برد را از دست داد/ ترکیب اولیه ساپینتو خوب نبود


افشین حاجی‌پور: استقلال به راحتی برد را از دست داد/ ترکیب اولیه ساپینتو خوب نبود

پیشکسوت آبی‌پوشان درباره دیگر مشکلات استقلال در این بازی گفت: استقلال چند سال است در مرکز زمین مشکل دارد. از زمانی که جباری و جبارف و علی کریمی از این تیم رفتند دیگر هافبک خلاق در این تیم مشاهده نکردیم. به حضور مهری در زمین انتقاد دارم. چرا در چنین دیدار حساسی او باید به زمین می‌رفت؟ این بازی 6 امتیازی بود و مساوی به درد استقلال نمی‌خورد. برد به راحتی از دست رفت و باید برنده می‌شدیم. از دست رفتن برد مقصرش کادر فنی و در راس آن‌ها ساپینتو بود.

پیشکسوت استقلال نظرات خود درباره دربی را بیان کرد.


انتهای پیام//

منبع

حاجی‌پور افزود: روی دو ضربه ایستگاهی مانند هم گل خوردیم. مربیان باید به بازیکنان 3 اصل توپ-یار-فضا را یاد داده باشند. باید هم توپ را نگاه کنیم هم یار را مهار کنیم و هم فضا را در اختیار داشته باشیم. در صحنه گل‌ها بازیکنان پرسپولیس آزاد بودند. حسینی هم روز خوبی نداشت و همه چیز درست به دست هم داد تا یک برد را از دست دهیم. تعویض‌ها هم اشتباه بود. چشمی عالی بود اما تعویض شد. روحیه‌اش هم خوب بود. مرادمند بازیکن بدی نیست اما اعتقاد دارم یزدانی باید در ترکیب می‌بود و همین ‌طور مهدی‌پور.

حاجی‌پور تحلیل خود از جدال قهرمانی را اینگونه بیان کرد: سبک بازی استقلال تا قبل از آغاز جام جهانی عالی بود اما شاهد سنگینی بازیکنان بودیم. برخی بازیکنان به نظر می‌رسید در شرایط بازی نبودند. البته در پرسپولیس هم مشاهده می‌شد. اطرافیان ساپینتو باید به او کمک کنند و تنها اسم‌شان مربی نباشد. یک مربی نیاز به یک سال زمان دارد تا شرایط را بشناسد و باید به او کمک کرد. استقلال می تواند دوباره قهرمان شود اگر ساپینتو تصممیات بهتری بگیرد و در انتخاب نفرات اصلی دقت بیشتری داشته باشد.

بخوانید:  امدادرسانی به ۷۶۰۰ نفر در کولاک و آبگرفتگی کشور

وی ادامه داد: دوستان حاضر در کادر فنی باید به او می‌گفتند شرایط این بازی خاص است. در قلب دفاع، نقطه قوت‌مان نقطه ضعف‌مان شد. غلامی را نداشتیم اما یزدانی در باشگاه حضور دارد که با عملکرد خوب او استقلال فصل گذشته قهرمان شد و آمارش دست نیافتنی بود. این اولین اشتباه ساپینتو بود که به یزدانی میدان نداد.

66


|