استیضاح وزیر صمت موجب بی‌ثباتی در این حوزه می‌شود/ در زمان فاطمی‌امین با رشد تولید خودرو مواجه شدیم


نظری: استیضاح وزیر صمت موجب بی‌ثباتی در این حوزه می‌شود/ در زمان فاطمی‌امین با رشد تولید خودرو مواجه شدیم

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات پس از استیضاح وزیر صمت گفت: بحث استیضاح ایشان در این شرایط اصلا مناسب نیست زیرا استیضاح وزیر موجب بی ثباتی می‌شود و اگر اشکالاتی نیز وجود دارد این بی ثباتی به آن دامن زده و وضع را بدتر خواهد کرد.

علیرضا نظری نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا، با اشاره به جلسه استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت، گفت: امر مدیریت یک امر نسبی بوده و توان افراد به نسبت یکدیگر ارزیابی می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه که کسی مدیریت مطلق و بی اشکال ندارد قطعا در عملکرد آقای فاطمی‌امین نیز ایراداتی وجود دارد که این امر بدیهی است اما اگر بخواهیم عملکرد ایشان را به نسبت وزاری سابق ارزیابی کنیم به نظر می‌رسد که نمره به نسبت خوب و قابل قبولی اخذ می‌کند.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در خصوص اقدامات مثبت و عملکرد وزیر صمت، تصریح کرد: بنده به شخصه با استیضاح ایشان مخالفم و حتما هم نظر منفی خواهم داد زیرا عملکرد ایشان در چند محور قابل دفلع است، یکی در بخش تولیدات خوردو که با رشد دو تا سه برابری مواجه هستیم و دیگری کاهش خودروهای داخل پارکینگ که در گذشته رقم بسیار زیادی بوده است.

نظری ادامه داد: در زمان آقای فاطمی‌امین  در حوزه تنظیم بازار مانند قیمت‌گذاری کالاها چه قیمت تولید کننده و چه قیمت مصرف کننده اقدامات مثبتی صورت گرفته و همچنین مسئله کد دار کردن کالاها برای تشخیص وشناسایی اصالت آنها سازماندهی شده است برای مثال بالای 200 میلیون کدینگ برای نصب بر روی قطعات خودرویی صادر شده است که نگرانی مصرف کنندگان را به حداقل رسانده است.

نماینده مردم خمین در مجلس در پایان تاکید کرد: به نظر می‌رسد تا اینجا عملکرد آقای فاطمی‌امین نمره قابل قبولی دریافت می‌کند و بحث استیضاح ایشان در این شرایط اصلا مناسب نیست زیرا استیضاح وزیر موجب بی ثباتی می‌شود و اگر اشکالاتی نیز وجود دارد این بی ثباتی به آن دامن زده و وضع را بدتر خواهد کرد.

انتهای پیام/


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

منبع