اسرائیل درحال وقت کشی است

انتهای پیام/منبع

وی افزود: جنبش حماس نظرات خود را درباره پیشنهاد آتش‌بس بیان کرد و آن را به برادران میانجی تحویل داد، بر این اساس، ما ایجاد محدودیت برای مطالبات و مقاومت ملی مردم خود، از جمله بازگشت آوارگان، عقب‌نشینی دشمن از غزه، آتش‌بس و ورود کمک‌ها را نخواهیم پذیرفت.

منابع مطلع مصری در این باره اعلام کردند: حماس در مذاکرات قاهره برای آتش‌بس و تبادل اسرا انعطاف نشان داده است و این در حالی است که اسرائیل تعلل می‌کند و طفره می‌رود.

این شبکه به نقل از یکی از اعضای تیم مذاکره‌کننده صهیونیست اعلام کرد: نتانیاهو روسای هیئت مذاکره‌کننده و شورای جنگ را نیز دور می‌زند.

طه تاکید کرد: این طرف اسرائیلی است که طفره می‌رود و تعلل می‌کند و با رد همه درخواست‌ها و مواضع بین‌المللی، به دنبال ادامه تجاوز است.

این منبع درباره اتهامات مطرح شده توسط نتانیاهو علیه حماس نیز تاکید کرد: مذاکرات زمانی متوقف شد که اسرائیل حاضر به پذیرفتن بندی درباره آتش‌بس پایدار در پیش‌نویس توافق پیشنهادی نشد.

وی تصریح کرد: صحبت‌ها درباره اینکه حماس مسئول مانع تراشی در مذاکرات یا دستیابی به توافق است، صحت ندارد.

این منابع به العربی الجدید اعلام کردند که «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی پیشنهاد ازادی اسرای صهیونیست را رد و حماس را به ناکام گذاشتن مذاکرات متهم کرده است.

مصر، قطر و آمریکا ماه‌ها است که مذاکرات غیرمستقیم بین رژیم صهیونیستی و جنبش حماس را با هدف دستیابی به توافق آتش‌بس در نوار غزه و تبادل اسرا و بازداشت‌شدگان بین دو طرف رهبری می‌کنند.

بخوانید:  سیر نزولی ابتلا به آنفلوآنزا در کشور آغاز شد

در همین راستا، «جهاد طه» سخنگوی رسمی حماس به العربی الجدید گفت که این جنبش از هر گونه ابتکارعملی که از سوی میانجی‌ها ارائه می‌شود و در راستای مسئله فلسطین باشد، استقبال می‌کند.

حماس بارها تعهد خود را مبنی بر پایان دادن به جنگ، خروج کامل نیروهای اسرائیلی از نوار غزه، بازگشت آوارگان به مناطق خود و آزادی رساندن کمک‌های بشردوستانه و امدادی، در چارچوب توافق تبادل اسرا اعلام کرده است.

پیشتر شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی گزارش داده بود بر اساس اطلاعات فاش شده از هیئت مذاکره کننده این رژیم بنیامین نتانیاهو در حال مانع تراشی در معامله تبادل اسرا است و این مذاکرات به شکل فعلی ممکن است یک سال طول بکشد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری برنا، منابع مصری مطلع از روند مذاکرات غیرمستقیم میان مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی در قاهره از وقت کشی و تعلل رژیم صهیونیستی در این مذاکرات پرده برداشتند.

یکی از این منابع در ادامه گفت که رژیم صهیونیستی در مذاکرات برای دستیابی به توافق آتش‌بس پایدار نرمش نشان نمی‌دهد و کارشکنی می‌کند.