اصفهان قطب داده‌های دیجیتال ایران می‌شود


اصفهان قطب داده‌های دیجیتال ایران می‌شود

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات در نشست با فعالان حوزه فاوا استان از برنامه‌ریزی برای ایجاد قطب دیتا سنتر در اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و فناوری خبرگزاری برنا به نقل از  مرکز روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، علی اصغر انصاری، معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی و محمد صدیق دامغانی زاده، رییس پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات در محل اتاق بازرگانی استان اصفهان، با منتخبانی از شرکت‌های عضو نظام صنفی رایانه‌ای استان نشست صمیمی برگزار کرد.
معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزارت ضمن اشاره به اینکه ایجاد قطب دیتا سنتر در اصفهان در دستور کار قرار دارد گفت: به دنبال رشد اقتصادی هستیم و در همه قسمت‌های برنامه وزارت ICT برش استانی در نظر گرفته‌ایم و درخواست‌های استان‌ها در این زمینه را جمع‌آوری و بررسی می‌کنیم.
انصاری افزود: رویکرد دولت حمایت از صنعت و رشد اقتصاد است و آماده تدوین استاندارد امنیت با همکاری پارک هستیم.
در این جلسه کاظم آیت اللهی، رئیس نظام صنفی رایانه ای اصفهان، ضمن معرفی سازمان نصر اصفهان، گزارشی از قابلیت‌ها و توانمندی‌های اعضاء و حوزه ‌ای کاری بیان کرد.
رئیس نظام صنفی رایانه‌ای استان به لزوم اجرایی شدن تفاهم‌نامه پارک فناوری اطلاعات و سازمان نصر کشور در حوزه آموزش و توسعه منابع انسانی تاکید کرد و سه طرح در حوزه‌های تحول و توسعه اقتصاد دیجیتال، آموزش کارکنان شرکت‌های حوزه فاوا و آموزش پتانسیل‌های کاری شهرستان های استان با تضمین اشتغال و محرومیت‌زدایی ارائه کرد.
در ادامه جلسه شش نفر از مدیران شرکت‌ها در حوزه‌های امنیت، بازی‌های رایانه‌ای، سلامت الکترونیک، اتوماسیون صنعتی، گردشگری، رمز ارز و بلاک‌چین پتانسیل‌ها و نیازمندی‌هایشان را مطرح کردند.
بر اساس این گزارش در این نشست جعفر مطلب زاده، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اصفهان، جواد یزدان‌پناه، معاون توسعه فناوری پارک فاوا، تقی شفیعی، مدیرکل تنظیم مقررات منطقه مرکزی و جمعی از مسئولان حضور داشتند.

انتهای پیام/ 

منبع