اصلاح و بهینه سازی رایگان ۵۵۰ موتورخانه در ایلام

اصلاح و بهینه سازی رایگان ۵۵۰ موتورخانه در ایلام

رئیس اصلاح وبهینه سازی شرکت گاز ایلام از اصلاح و بهینه‌سازی ۱۰۳ موتورخانه در سطح استان طی  سال‌ گذشته خبر داد و گفت: در راستای بهینه‌سازی مصرف گاز موتورخانه‌ها در بخش‌های مختلف اداری، خانگی، تجاری و آموزشی بیش از ۱۷میلیارد ریال به مجریان طرح بهینه‌سازی پرداخت شده است.

به گزارش خبرگزاری برنا ایلام،  ولی عارفی با اشاره به اینکه در این طرح اصلاح و ترمیم عایق‌کاری موتورخانه، تنظیم مشعل و نصب رسوب‌گیر سختی آب برای مشترکان مشمول بصورت رایگان انجام می‌شود، افزود: با اجرای این طرح علاوه بر صرفه جویی در مصرف گاز مشترکان، باعث کاهش هزینه گازبهای آنها نیز خواهد شد.
وی با بیان اینکه با اجرای این طرح گاز مصرفی واحدها تا ۱۵ درصد کاهش می‌یابد، اظهار داشت: از ابتدای شروع این طرح تاکنون ۶۰۰ مشترک در سامانه ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد ۵۵۰  مورد اجرا و مابقی مورد دیگر در دست اقدام است.
رئیس اصلاح و بهینه‌سازی شرکت گاز ایلام با اشاره به اینکه از ابتدای شروع طرح تاکنون و در راستای بهینه‌سازی مصرف گاز موتورخانه‌های اداری، خانگی، تجاری و آموزشی بیش از ۴۸ میلیارد ریال به پیمانکاران مجری پرداخت شده است، تصریح کرد: طرح ملّی اصلاح و بهینه‌سازی موتورخانه‌ها در سال ۱۳۹۹ آغاز شده و متقاضیان پس از ثبت‌نام در سامانه شرکت ملّی گاز و با توجه به میزان مصرف گاز موتورخانه، مشمول پرداخت کمک هزینه اصلاح و بهینه‌سازی موتورخانه حداکثر تا ۱۰۰ درصد هزینه اجرای آن از سوی شرکت گاز استان می‌شوند.
عارفی گفت: سه عامل اصلی صرفه‌جویی در مصرف موتورخانه‌ها شامل عایق‌کاری، نصب رسوب‌گیر آب ورودی و تنظیم مشعل در این طرح توسط ناظران شرکت گاز مورد بررسی قرار گرفته و یک شرکت مورد تأیید و دارای صلاحیت، بعنوان مجری طرح انتخاب و پس از انعقاد قرارداد با مالک ساختمان، بسته به میزان نیاز موتورخانه به اصلاح و بهینه‌سازی، مبالغی که در سامانه بهینه‌سازی به آن تعلق گرفته است توسط شرکت گاز به مجری پرداخت می‌شود.
وی تأکید کرد: این طرح به منظور کاهش هدر رفت انرژی و اصلاح مصرف گاز در موتورخانه آغاز شده و فرصتی مناسب برای انجام اصلاح و بهینه‌سازی موتورخانه است که مردم از این فرصت استفاده کنند و با استفاده از پرداخت هزینه توسط شرکت گاز، هزینه‌های مستمر مصرف گاز و استهلاک موتورخانه و آلاینده‌های زیست محیطی را کاهش دهند.
وی به برنامه های آتی این شرکت برای اجرای اصلاح و بهینه سازی موتورخانه های مسکونی اشاره و اظهار داشت: انتظار می‌رود ادارات دولتی که دارای موتورخانه فرسوده یا راندمان پایین می‌باشند و مصرف گاز بیش از استاندارد دارند، در سامانه https://goc.nigc.ir ثبت نام کرده و از مزایای این طرح ملّی بصورت رایگان بهره‌مند شوند.

بخوانید:  مشعل جام جوان پهلوان بدست فرزند شهید مدافع حرم روشن شد

انتهای پیاممنبع