«اطلس فیلمنامه‌نویسان ایران اسلامی» تدوین می‌شود


«اطلس فیلمنامه‌نویسان ایران اسلامی» تدوین می‌شود

به گزارش گروه فرهنگ و هنر برنا؛  سیدابوالقاسم صالحی‌زاده، سرپرست مدیریت تولید تامین و بررسی فیلمنامه دفتر اداره کل فیلمنامه صداوسیما گفت: در باشگاه رشد این اداره کل، از نویسندگان و فیلمنامه نویسان سراسر کشور دعوت می‌کنیم تا در قالب کارگروه‌های خلاقیت و نگارش، ایده‌ها و طرح‌های خود را ارسال کنند. این آثار بررسی و سطح بندی می‌شوند و سپس طرح‌های مصوب وارد مرحله نگارش فیلمنامه خواهند شد.

انتهای پیام//

سرپرست مدیریت تولید تامین و بررسی فیلمنامه دفتر فیلمنامه صداوسیما گفت: مکانیزم نگارش فیلمنامه‌ها در کارگروه‌های باشگاه رشد تنها به صورت نگارش کارگاهی است و پس از تقسیم کار اعضای کارگروه توسط مسئول کارگاه، طرح‌های مصوب به نگارش درخواهند آمد. ضمناً در مدیریت باشگاه رشد برای نخستین بار در حال تدوین «اطلس فیلمنامه نویسان ایران اسلامی» هستیم که ان‌شاءالله در ابتدای سال 1402 ویرایش اول این اطلس منتشر خواهد شد. در بخش آموزش نیز برگزاری دوره‌های پودمانی حضوری و مجازی و نیز اردوهای علمی-هنری ملی و منطقه ای در حال برنامه‌ریزی است.

در برخی موارد کارگروه‌هایی هم به صورت برخط و مجازی برگزار می‌شود. فرآیند کارگروه ها به این گونه است که در ابتدا محورهای 12 گانه سند تحول را به این عزیزان ارائه و اولویت‌بندی می‌کنیم. پس از اولویت‌بندی مثلاً کارگروهی بر اساس تخصص خود موضوع ایثار و مقاومت، کارگروه دیگر موضوع پیشرفت را انتخاب می‌کنند و بر این ‌اساس تقسیم بندی جدیدی در کارگروه ها صورت می‌گیرد.


برخی طرح‌هایی هم که قبلاً در سازمان صداوسیما تصویب شده است توسط کارگروه‌ها در دستور نگارش فیلمنامه قرار خواهند گرفت.

بخوانید:  مصوبات کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران اعلام شد


|

منبع

صالحی‌زاده خاطرنشان کرد: تمامی فعالیت های این مدیریت بر توسعه فضای عادلانه و حرفه‌ای برای همه علاقه‌مندان به فیلمنامه نویسی است و از تمامی استادان، هنرمندان و نویسندگان دعوت می‌کنیم برای تحقق این هدف ما را یاری کنند.


کارگروه‌های استان تهران از شهر تهران و کارگروه‌های شهرستان هم از همان شهرستان‌ها انتخاب می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه در مدت دو ماهی که از راه‌اندازی باشگاه رشد دفتر فیلمنامه رسانه ملی گذشته است، 23 کارگاه فعال تشکیل شده و 86 طرح به باشگاه رشد دفتر فیلم نامه ارسال شده است که از این تعداد، 12 طرح تصویب نهایی و برای نگارش فیلم نامه در فرآیند نگارش قرار گرفته‌اند.

رای موافق و رای مخالف