اعتراف تلخ سازمان میادین تره بار شهرداری تهران به افت کیفیت میوه/ جای خالی اعمال نظارت اعضای شورای شهر

 

میوه و تره بار

سوده نجفی عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران هم در پاسخ به پرسشی مبنی بر بررسی کیفیت محصولات میوه و تره‌بار اظهار کرد: به عنوان نماینده مردم در شورای شهر، نظارت‌های خودمان را از میادین و بازارهای سازمان مدیریت میادین انجام خواهیم داد.

انتقاد 2 عضو شورای شهر به افت کیفیت میوه های تره بار شهرداری

 

 

 

مشاهده محصولات بی کیفیت در میادین میوه و تره‌بار

نجفی گفت: کیفیت پایین برخی محصولات در میادین میوه و تره بار بررسی می‌شود و خود بنده در چند وقت اخیر از میادین و بازارها به صورت سر زده خرید کرده‌ام.

فصاحت در ادامه یادآور شد: اینکه گفته می‌شود میوه‌ها در میادین میوه و تره‌بار شهرداری با قیمت بالا و کیفیت پایین در حال عرضه است را من اصلا قبول ندارم و ما یک نظر سنجی هم انجام دادیم که به زودی نتایج آن را منتشر می‌کنیم.

میوه و تره بار

مهدی پیرهادی رئیس کمیسیون سلامت محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران بر توسعه و ایجاد مراکزی برای تهیه و توزیع میوه و تره بار تاکید کرده و گفته این موضوع یکی از تسهیلاتی است که در شهر ارائه شده و باید محصولات کشاورزی از تولید تا مصرف در بازار میادین تره بار توزیع شود اما شاهد ارائه خدمات مطلوب به شهروندان در میادین میوه و تره بار شهرداری نیستیم.

قانع کننده بودن توضیحات سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری تهران را به مخاطبان گرامی واگذار می کنم.

عضو شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: کیفیت میوه در مراکز تره بار باید روز به روز افزایش یابد چرا که بعضاً شاهد اعتراضات برخی شهروندان در این خصوص هستیم.

بخوانید:  بازداشت لیدرهای غیربومی در اغتشاشات

میادین میوه و تره بار

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری برنا، هدف تاسیس میادین میوه و تره بار شهرداری تهران،حذف دلالی ها و کاهش قیمت ها به نفع مردم بود اما در شرایط فعلی چنین اهدافی در شهرداری تهران فراموش شده است.

وی تأکید کرد: بالای ۷۰ درصد مردم هم از قیمت میوه در میادین میوه و تره‌بار به شدت راضی هستند و هم از کیفیت رضایت کامل دارند و نارضایتی ۳۰ درصد مردم هم به دلیل غرفه‌های دنباله است و به دنبال رفع آن مشکلات هستیم.

رئیس کمیسیون سلامت محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه تا پایان سال ۱۴۰۱ باید هشت میدان میوه و تره بار احداث، ۲ میدان میوه و تره بار تخریب، ۱۰ میدان میوه و تره بار ایمن‌سازی و ۱۵ بازار میوه و تره بار برای معلولان مناسب سازی می‌شد.

عضو هیئت رئیسه شورای شهر با اشاره به اینکه عکس محصولات بی کیفیت را هنگام خرید برای مدیر عامل سازمان ارسال کرده‌ام گفت: موضوع کاهش کیفیت در این سازمان را مشاهده کرده‌ام و بازدید سرزده‌ای را از چند میدان در مناطق مختلف تهران به زودی خواهیم داشت.

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف


منبع

وی با تاکید بر ضرورت ارائه محصولات با کیفیت مناسب و با قیمت مناسب و دارای اختلاف قیمت با سایر مراکز فروش در سطح شهر، اظهار داشت: باید قیمت کالا‌ها در میادین میوه و تره‌بار مناسب‌تر باشد و کیفیت مناسبی نیز داشته باشند تا شهروندان از میادین میوه و تره‌بار استقبال کنند.

کیفیت پایین و برخورد بد غرفه‌دارها

بخوانید:  این موشک بهترین اختراع دنیاست!+تصاویر

وی تصریح کرد: بازرسی های ما از مراکز عرضه میوه و تره‌بار شهرداری تهران نشان می‌دهد که دو موضوع اصلی در صدر نارضایتی مردم ما قرار دارد و یکی بحث کیفیت میوه است و یکی هم برخورد نامناسب غرفه داران در مراکز فوق است که در رده ۱ و ۲ علل نارضایتی مردم از میوه و تره‌بارهای شهرداری هستند.


آیا این خبر مفید بود؟

مشخص نیست چرا نظارتی بر این موضوع وجود ندارد و مدیران سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری تهران چرا نظارت ها را فراموش کرده اند؟

 

انتهای پیام/

ایوب فصاحت مدیرعامل سازمان مدیریت میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران هم در همین راستا اظهار کرد: ما در بعضی از مراکز عرضه میوه و تره‌بار شهرداری مشکل داریم و در مزایده جدید مراکز میوه و تره‌بار با فروش بالا و یک میوه و تره‌بار با فروش پایین را از هم جدا کردیم که بتوانیم نظارت بیشتری داشته باشیم.

مهدی عباسی دیگر عضو شورای شهر تهران در همین راستا از نحوه مدیریت در سازمان میادین میوه و تره انتقاد کرده و به بحث قیمت گذاری در بازارهای تحت نظارت شهرداری پرداخت و گفت: در محله نفرآباد قیمت های غرفه های میوه میدان تره و بار ۲۰ الی ۳۰ درصد از میوه فروشی محله بیشتر و کیفیت آن نیز پایین تر است.

مدیرعامل سازمان مدیریت میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران همچنین خاطرنشان کرد: در دوره جدید برنامه‌های دقیقی را طراحی کردیم که وضعیت آن غرفه دارهایی که الان مشغول هستند بهتر مدیریت شود.