اعضای هیات انتخاب و داوری سومین مسابقه و نمایشگاه عکس «ایران من» معرفی شدند

*منصوره معتمدی
منصوره معتمدی عکاس آژانس عکس Getty images و دارای مدرک کارشناس طراحی پارچه است. وی پیش از این دبیر جشنواره عکس «شمیم بهار»، عضو هیات داوران مسابقه‌های عکس «زن در آیینه تصویر» «آب در قاب»، «تهران ۹۰»، «سفره‌های افطار»، «شهر زنجان 1392» بوده است. وی همچنین سابقه داوری در جشنواره‌های متعددی از جمله جشنواره عکس بسیج هنرمندان استان خراسان شمالی و خراسان رضوی و مسابقات عکس تعاون، مادر(دو دوره)، عکس رضوی، «پابه پای اشک» و… را در کارنامه کاری خود دارد و برگزیده ده‌ها جشنواره ملی عکس بوده است. 

مجتبی آقایی سربرزه، منصوره معتمدی و سیدعباس میرهاشمی آثار سومین مسابقه و نمایشگاه عکس «ایران من» در چهلمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران را انتخاب و داوری می‌کنند. 

انتهای پیام/منبع

*سیدعباس میرهاشمی
سیدعباس میرهاشمی متولد 1341 در شهر ساوه و دارای مدرک کارشناسی عکاسی و درجه یک هنری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. وی پیش از این دبیرکل جشنواره هنرهای تجسمی فجر(شش دوره)، مدرس دانشگاه¬های هنر و الزهراء، عضو هیات مؤسس و مدیر عامل انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس، عضو هیات مؤسس و هیات مدیره انجمن عکاسان ایران، مشاور هنری مرکز هنرهای تجسمی و موزه هنرهای معاصر تهران، دبیر و عضو گروه داوری تعدادی از جشنواره‌ها و مسابقات عکاسی ملی و بین‌المللی بوده است و عکاسی از دوران دفاع مقدس، عضویت در گروه تالیف کتاب‌های عکس شهداء، خرمشهر، حماسه الوند، دلاوران و… از دیگر سوابق اوست. میرهاشمی همچنین نشان عالی هنرهای تجسمی را از آن خود کرده است. 
چهلمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران به دبیری مهدی آذرپندار 27 مهر تا 2 آبان 1402 برگزار می‌شود.

بخوانید:  شهید مطهری در کتاب «مسأله حجاب» تصویر درستی از زن در جامعه اسلامی ارائه می‌دهد

به گزارش گروه فرهنگ و هنر برنا؛ اعضای هیات انتخاب و داوری سومین مسابقه و نمایشگاه عکس «ایران من» به شرح زیر معرفی شدند:
*مجتبی آقایی سربرزه
مجتبی آقایی سربرزه متولد 1344، عکاس و پژوهشگر و دارای مدرک عکاسی از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران و کارشناسی ارشد مدیریت امور فرهنگی از دانشگاه علامه طباطبایی و مدرک درجه یک هنری (دکترای هنري) در رشته عكاسي از شوراي ارزشيابي هنرمندان کشور است. وی مدرس و عضو هیات علمی دانشگاه، عضو شوراهای پژوهشی و انتشاراتی مراکز هنری، انتشاراتی، دانشگاهی و پژوهشی و دارای سابقه 4 دهه فعالیت‌ گسترده در حوزه عکس و حوزه های متنوع فرهنگی و هنری است. عضویت در کمیسیون هنر و معماری شورای عالی انقلاب فرهنگی، مدیریت انتشارات و معاونت عکس انجمن سینمای جوانان ایران، مشاور عکاسی موزه هنرهای معاصر تهران، مدیر هنرهای تجسمی سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران و رییس موزه امام علی (ع) و… بخشی از فعالیت‌های اجرایی این هنرمند است. 
وی علاوه بر برگزاری نمایشگاه‌های گوناگون در ایران و بیش از 15 کشور جهان، جوایز متعددی را درجشنواره‌های ملی به دست آورده است. همچنین جشنواره‌های ملی و بین‌المللی متعددی را در رشته‌های عکاسی، هنرهای تجسمی، مطبوعاتی و… مدیریت کرده و تدوین و انتشار بیش از 50 عنوان کتاب تخصصی را در کارنامه کاری خود دارد..