اعلام آمادگی 3 شرکت خارجی برای سرمایه‌گذاری در کریدور شمال به جنوب

وی ادامه داد: با بهره‌برداری و آغاز عملیات این پروژه و طرح‌ها برای 9 هزار و 86 نفر اشتغال ایجاد خواهد شد.

انتهای پیام

دهنوی گفت: ما در استان گلستان باید از خام فروشی دست بکشیم و به سمت صنایع تبدیلی حرکت کنیم و سال گذشته از تمام ظرفیت‌های تسهیلاتی و حمایتی استفاده کردیم و 30 درصد را برای این مبحث قرار دادیم و امیدواریم طی سال‌های آینده استان گلستان را در حوزه صنایع تبدیلی به شرایط مناسب برسانیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گلستان تصریح کرد: مطالعات ما نشان می‌دهد باید هرچه سریعتر در موضوع کریدور شمال به جنوب به نتیجه برسیم تا شاهد اتفاقات بزرگ اقتصادی و تجاری در استان باشیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گلستان بیان کرد: بخشی از انرژی خود را به استفاده از شرکت‌های سرمایه‌گذاری بین‌المللی قرار دادیم و مهمترین پروژه در دست اقدام کریدور شمال به جنوب است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گلستان با اشاره به پروژه‌های مهم اقتصادی هفته دولت در گلستان، خاطرنشان کرد: نیروگاه‌های برق کوچک مقیاس، دامپروری، دامداری، صنایع تبدیلی، روکش چوب و … طرح‌های مهمی است که در هفته دولت به بهره‌برداری خواهد رسید.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گلستان تصریح کرد: موضوعات پتروشیمی، آشوراده، اینچه‌برون، خلیج گرگان و … اتفاقات بسیار خوبی در این دولت رخ  داده است.

دهنوی گفت: دولت سیزدهم رویکرد اصلی خود را به بهبود و افزایش روابط با کشورهای همسایه بر مبنای تجمر قرار داده است.

وی اضافه کرد: سفر استاندار گلستان را به روسیه و تاتارستان را شاهد بودیم و در اقدام متقابل هیات جمهوری تاتارستان به گلستان سفر کرده و در آینده شاهد سفر هیات اقتصادی از قزاقستان به گلستان خواهیم بود.

بخوانید:  ساخت موتور مولکولی الکتریکی

دهنوی گفت: توجه ما به نیروگاه‌های کوچک مقیاس 5 یا 10 مگاواتی بوده که در استان سرمایه‌گذاری انجام شده و در نگاهی دیگر به تولید برق توسط پنل‌های خورشیدی خانگی داشتیم که با حمایت‌های انجام شده یک هزار واحد مسکونی خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد مورد حمایت قرار گرفتند تا نسبت به تولید برق استفاده کنند.

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف


منبع آیا این خبر مفید بود؟

وی ادامه داد: امروز ما باید سهم خودمان را از توسعه زیر ساخت کشور بگیریم، سال‌های سال بزرگراه بهشهر به قوچان، آزادشهر به خوش‌ییلاق و شاهرود، کریدور ریلی گرگان به مشهد به نتیجه نرسید.

وی اضافه کرد: تمرکز ما از ابتدای دولت بر طرح‌های راکد بوده است که برای مثال می‌توان به کارخانه ویتامین E در شهرک صنعتی آق‌قلا که در خاور میانه نمونه است اشاره کنیم که در هفته دولت به بهره‌برداری خواهد رسید.

دهنوی افزود: بالغ بر سه شرکت خارجی چینی و قزاقستانی برای سرمایه‌گذاری بر پروژه کریدور شمال به جنوب اعلام آمادگی کردند و همچنین هیات تجاری اقتصادی جمهوری تاتارستان روسیه نیز از این پروژه استقبال کردند.

به گزارش خبرگزاری برنا از گرگان؛ سیدمحمد دهنوی امشب در گفت‌وگوی ویژه خبری سیمای مرکز گلستان با گرامیداشت هفته دولت اظهار کرد: در هفته دولت در بخش اقتصادی یک هزار و 957 طرح داریم که یک هزار و 865 طرح به بهره‌برداری خواهد رسید و 92 طرح عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گلستان در خصوص جذب سرمایه‌گذار تصریح کرد: یکی از رویکردهای تحولی دولت سیزدهم در حوزه جذب سرمایه‌گذاران، توجه ویژه به سیاست خارجی بوده است.

بخوانید:  ایران در تنش های منطقه از گفت‌وگو و مذاکره حمایت می‌کند

وی افزود: توسعه نواحی صنعتی و تکمیل زیرساخت‌ ناحیه صنعتی اقتصادی منطقه ویژه اقتصادی اترک یکی دیگر از برنامه‌های ویژه استان در یک سال اخیر بوده است.