اعلام لیست وزنه‌برداران دعوت شده به تیم ملی زنان


آیا این خبر مفید بود؟

دسته ۸۷+ کیلوگرم: فاطمه یوسفی – فارس

دسته ۸۱ کیلوگرم: پریسا نورعلی – البرز سیده، الهام حسینی – لرستان، کیژان مقصودی – کردستان

به گفته مشاور فنی تیم های ملی بانوان «این نفرات بهترین های وزنه برداری بانوان ایران هستند. وزنه بردارانی مثل الهام حسینی، الهه رزاقی، فاطمه کشاورز، پریسا نورعلی و زینب شیخ ارباب تا این لحظه آمادگی بهتری از خودشان نشان داده‌اند و امیدواریم مسیر کسب سهمیه المپیک را نیز با تلاش خود هموار کنند.»

به گزارش خبرگزاری برنا؛  کوروش باقری مشاور فنی تیم‌های ملی وزنه‌برداری بانوان در آغاز اردوی این تیم در سمنان اظهار داشت: پنج هفته زمان کمی نیست و فرصت مناسبی که همه اعضای تیم ملی برای افزایش رکورد و جلب نظر کادر فنی تلاش کنند.

وی در آستانه شروع اردوی تیم‌های بانوان در مهدیشهر سمنان گفت این اردو با حضور ۱۷ نفر آغاز می‌شود و چهار نفر از افراد به دلایل شخصی و با هماهنگی کادر فنی غیبت دارند. به گفته وی فروغ یونسی و بیتا ذبیحیان به دلیل آسیب دیدگی های قبلی و غزل و غزاله حسینی به دلیل مشکلات شخصی اما با هماهنگی کادر فنی در این اردو همراه نیستند.

دسته ۸۷ کیلوگرم: زینب شیخ حسن ارباب – البرز

افراد حاضر در اردو عبارتند از:

دسته ۵۹ کیلوگرم: پوپک بسامی – تهران، ریحانه کریمی – خراسان رضوی، عسل بهادری – خوزستان، سیده زهرا حسینی – مازندران

انتهای پیام // 

بنابراعلام باقری مشاور فنی تیم های بانوان، سه مربی شامل خانم‌ها معصومه السادات بابایی، مینا عصفوری و سعیده عبدالملکی، از هفتم فروردین سال ۱۴۰۲ تا ۱۳ اردیبهشت ماه در اردوی مهدیشهر در کنار وزنه برداران خواهند بود.

بخوانید:  3 ورزشکار تهرانی در اردوی تیم ملی وزنه برداری جانبازان و معلولین

دسته ۷۶ کیلوگرم: عسل کدخدایی – همدان

دسته ۷۱ کیلوگرم: الهه رزاقی – زنجان، ابریشم ارجمندخواه – تهران، لعیا کریمی – البرز

باقری تصریح کرد به دلیل اعزام نشدن تیم نوجوانان به مسابقات قهرمانی جهان در آلبانی، باید بتوانیم تاثیر مثبتی هم بر روی نوجوانان داشته باشیم تا در مسابقات قهرمانی آسیا در مردادماه، انگیزه بیشتری داشته باشند.

دسته ۴۹ کیلوگرم: آنیتا فیضی – کردستان

دسته ۶۴ کیلوگرم: فاطمه کشاورز – فارس، آیدا علایی – خوزستان، هانیه شریفی – اصفهان

باقری افزود: طبق صحبتی که با ریاست فدراسیون داشتیم، محدودیتی برای اعزام نداریم. بنابراین اگر رکوردها خوب باشد تیم کامل اعزام میشود اما اصراری نداریم که حتما ده نفر کامل ببریم. اگر ببینیم که فقط تعدادی از بچه‌ها شانس مدال دارند یا نزدیک به مدال هستند، انتخاب ما کیفی خواهد بود.

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالفمنبع