افتتاح باشگاه مثبت “مرکز ارائه خدمات به افراد دارای اچ آی وی مثبت” در گچساران


افتتاح باشگاه مثبت "مرکز ارائه خدمات به افراد دارای اچ آی وی مثبت" در گچساران

باشگاه مثبت(مرکز ارائه خدمات به افراد دارای اچ آی وی مثبت و خانواده هایشان) در شهرستان گچساران افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛ باشگاه مثبت(مرکز ارائه خدمات به افراد دارای اچ آی وی مثبت و خانواده هایشان) در شهرستان گچساران با حضور مدیران ارشد سازمان بهزیستی کشور، مدیرکل بهزیستی استان، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان و سایر مسئولین استانی و شهرستانی افتتاح شد.

 آریا مدیرکل بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد در این مراسم، خط قرمز خود را مراکز تحت نظارت این سازمان دانست و افزود: تمام تلاش ما بازدید و نظارت های مداوم بر مراکز تحت نظارت این سازمان به منظور اصلاح نواقص و ارتقاء وضعیت خدمت رسانی در این مراکز می باشد.

محمد کریم آریا مدیرکل بهزیستی استان گفت: در کنار تلاش برای افزایش کمی مراکز ارائه خدمت، آنچه برای ما اولویت دارد، افزایش کیفیت مراکزمان است. جامعه ای که با آن سر و کار داریم آسیب پذیر است و همین امر لزوم حساسیت های ویژه تر ما را می طلبد.

مدیرکل بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد گفت: امروز شاهد افتتاح مرکز مهمی در گچساران هستیم ، این افتتاح چند هدف و پیام دارد، اول اینکه نگاه جامعه به این بیماری باید حمایتی شود، نباید فقط دلسوزانه به این بیماران نگاه کرد و از روی همین مسأله افراد را ترغیب به مخفی کردن بیماری شان و خجالت از بیان آن کرد.

وی  با تاکید بر هدف تاسیس این مرکز امید آفرینی برای این بیماران و خانواده هایشان است افزود : دنبال حذف تصوری غلط هستیم که این افراد را مجبور به انزوا و دوری از اجتماع میکند. 

آریا گفت: با معرفی درست این بیماری و شیوه درست برخورد با آن آگاهی جامعه را به حدی خواهیم رساند که پرده های شرم، خجالت و انزوا و در کل گرفته شدن انگیزه زندگی کم کم با مراعات استانداردهای بین المللی از میان برود.

حسین  یحیوی کارشناس پیشگیری و کنترل ایدز سازمان بهزیستی کشور اقدامات مدیرکل جدید بهزیستی را فرصتی برای استان دانست و اظهار داشت: اقدامات عالی و مناسب ، حوزه مدیریت و معاون پیشگیری در بهزیستی این استان کار و دغدغه  ما را در سازمان بهزیستی کشور کمتر و امید به بهبود شرایط را بیشتر کرده است.

در پایان مسعود نوری مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری در جمع کارشناسان سازمان بهزیستی کشور خواستار حمایت همه جانبه از بهزیستی استان شد.

انتهای پیام/


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

منبع