افتتاح دومین رویداد ملی توسعه فناوری و نوآوری در صنعت لوازم خانگی

وی با بیان اینکه با برگزاری 220 رویداد فناورانه،451 نیاز فناورانه در کشور برآورده شده، تصریح کرد: سازمان صنایع کوچک اولویت ها و رویکردهای خوبی برای شرکت های دانش بنیان قائل است و تاکنون به بیش از 90 شرکت دانش بنیان در شهرکهای صنعتی زمین با تسهیلات بسیار خوب و اقساط بلندمدت واگذار شده که امیدواریم بتوانیم در زمینه توسعه فناوری و هوشمندسازی که مصداق های خوبی را در دومین رویداد ملی توسعه فناوری و نوآوری در صنعت لوازم خانگی شاهد بودیم، گامهای موثری برداریم.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین، تصریح کرد: بعد از تحریم ها بسیاری از برندهای حوزه لوازم خانگی، ایران را رها کردند که در حال حاضر، مشکلی در تامین کالای لوازم خانگی نداریم که نشان می دهد توانمندی کشور در حوزه لوازم خانگی طی دو سال گذشته،  چندین برابر بوده و توانسته خلاها را جبران کند.

همچنین نشستهای اکوسیستم نوآوری و فرایند تحقیق و توسعه؛ چالش ها و راهکارها و انقلاب صنعتی چهارم و لوازم خانگی هوشمند؛ چشم اندازها در سومین روز رویداد، پنجشنبه یکم دی ماه برگزار خواهد شد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت توسعه فناوری و هوشمندسازی را از برنامه های اصلی سازمان متبوع خود و برای حمایت از بنگاه های متصل و کوچک در صنعت لوازم خانگی دانست و ادامه داد: شناسایی نیازهای فناورانه در دستور کار سازمان قرار دارد و در دومین رویداد ملی توسعه فناوری و نوآوری در صنعت لوازم خانگی 75 نیاز فناورانه شناسایی شده و 25 شرکت دانش بنیان و با توان بسیار بالا حضور دارند.

 

سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و شرکت‌های استانی تابعه آن اکنون با دارا بودن 509 شهرک و 340 ناحیه صنعتی و 5 منطقه ویژه اقتصادی درحال بهره‌ برداری، 85 شهرک و ناحیه صنعتی تخصصی، 6 شهرک فناوری، 40 مرکز خدمات فناوری و کسب و کار، ۲ مجتمع فناوری اطلاعات و خدمات نرم‌ افزاری، 100 هزار و 58 قرارداد منعقده و بهره ‌برداری از 49 هزار و 882 واحد صنعتی و سه هزار و 270 واحد کارگاهی، زمینه اشتغال مستقیم 998 هزار و 595 نفر را در سراسر کشور فراهم نموده است.

بخوانید:  دریابان شمخانی با تدبیر رییس‌جمهور برنامه هم‌افزایی منطقه‌ای را در امارات دنبال می‌کند

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف


منبع

451 نیاز فناورانه در کشور شناسایی شده است

در روز دوم رویداد چهارشنبه 30 آذر، پنج نشست تخصصی در حوزه لوازم خانگی برگزار می‌شود که شامل نشستهای تخصصی داخلی سازی در صنعت لوازم خانگی؛ چالش ها و راهکارها و  بهره وری و مدیریت مصرف انرژی در لوازم خانگی، فرصتها و ظرفیتهای قانونی برای نوآوری و تحقیق و توسعه که در روز برگزار می شود.

به گزارش به گزارش خبرگزاری برنا به نقل از  روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، علی رسولیان روز سه شنبه با حضور در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران، دومین رویداد ملی توسعه فناوری و نوآوری در صنعت لوازم خانگی را مورد افتتاح قرار داد.

صفاری با اشاره به فعالیت 10 واحد صنعتی تولیدکننده لوازم خانگی در استان قزوین و تعدد خدمات وابسته به آن در استان ادامه داد: حدود 70 نیاز فناورانه در صنعت لوازم خانگی طی سال گذشته و امسال شناسایی  شده که  به شرکت های نوآور ارائه میشود و با فراهم کردن شرایط و جلسات،  امیدواریم منجر به نتیجه عقد قرارداد شود.

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در جریان بازید از این رویداد ملی و نمایشگاه گفت: یک هزار و 771 نیاز فناورانه در بخش های مختلف در کشور شناسایی شده که451 نیاز برآورده شده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاون صنایع عمومی وزارتخانه نیز با حضور در روز اول این رویداد از غرفه چند شرکت تولیدکننده لوازم خانگی برقی بازدید به عمل‌ آوردند و در جریان مهمترین ظرفیت‌ها و توانمندی‌های ساخت داخل در این حوزه قرار گرفتند.

بخوانید:  قیمت دینار عراق امروز سه‌شنبه 5 خردادماه 1401

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین از رونمایی پنج محصول فناورانه حوزه لوازم خانگی در دومین رویداد ملی توسعه فناوری و نوآوری در صنعت لوازم خانگی خبر داد.

وی، قیمت کالاهای داخلی نسبت به کالاهای مشابه در حوزه لوازم خانگی ایرانی را بسیار متفاوت و کیفیت آنها را روز به روز رو به بهبود ذکر و یادآور شد: طی سالهای اخیر، تمایل مردم برای خرید کالاهای داخلی رشد داشته و استقبال خوبی هم صورت گرفته است.

این رویداد با همکاری کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار لوازم خانگی و شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین در تهران برگزار شده است.

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران: تصریح کرد برخی از بنگاههایی که محصول تولید کرده بودند شاید خیلی بزرگ نبودند اما انسان های توانمندی بودند که به هم رسانی آنها سبب شده بود 451 محصول یا نیاز برآورده شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین اضافه کرد: همزمان با این رویداد، رویدادهای همایشی و نمایشگاهی اجرا  و پنج نشست تخصصی برگزار می شود و تلاش می کنیم از ظرفیتهای قانونی، تجربیات و امکانات موجود در حوزه فناوری استفاده کنیم.

“رضا صفاری”، اظهار کرد: همزمان با برگزاری بیست و دومین نمایشگاه لوازم خانگی در تهران،  دومین رویداد ملی توسعه فناوری و نوآوری در صنعت لوازم خانگی هم با همکاری کانون هماهنگی دانش،  صنعت و بازار لوازم خانگی برگزار شده که توانمندی های واحدها و شرکت هایی که در حوزه فن آوری پیشرو هستند، به نمایش گذاشته شده است.

واگذاری زمین به بیش از 90 شرکت دانش بنیان

بخوانید:  پورعلی‌گنجی بخت خلیل‌زاده را باز کرد

رسولیان یادآور شد: در مجموع توانسته ایم یک هزار و 771 نیاز فناورانه در بخشهای مختلف شناسایی کنیم که قطعات یا محصولات قبلا تولید نمی شد و یا وارداتی بوده که با همکاری بخش خصوصی و رویدادهای فناورانه تحقق یافته است.


آیا این خبر مفید بود؟

“علی رسولیان”با اشاره به آغاز به هم رسانی بنگاه های لوازم خانگی با کمک و محوریت بخش خصوصی و سازمان صنایع کوچک ایران، افزود: در آینده نزدیک سامانه ارتباط بین بنگاه ها برقرار می شود تا همه بنگاه های کشور بتوانند با هم ارتباط داشته باشند.

وی، رویکرد رویداد ملی توسعه فناوری و نوآوری در صنعت لوازم خانگی را در سال گذشته تمرکز بر ارائه نیازهای فناورانه مورد نیاز صنعت لوازم خانگی دانست و افزود: اما امسال تمرکز بر روی نمایش توانمندی ها و شرکت های فناور پیشرو در حوزه لوازم خانگی و عرضه محصولات منتخبی از  واحدهای لوازم خانگی و صاحبان این صنعت است که شامل صندوق های حمایتی و شرکت های شتاب دهنده می شود و امکاناتی فراهم شده تا محصولات به نمایش درآمده و خدمات صاحبان  صنایع ارائه شود.

رونمایی از 5 محصول فناورانه در دومین رویداد ملی توسعه فناوری و نوآوری صنعت لوازم خانگی

وی، هوشمندسازی و توسعه فناورانه را از الزامات صنعت لوازم خانگی دانست و اضافه کرد: طبق اعلام وزیر صمت و مرکز آمار ایران در 6 ماهه امسال رشد بسیار خوبی داشته ایم و آنچه بسیار مهم است حرکت کردن به سمت هوشمندسازی و توسعه در صنعت لوازم خانگی است چرا که در دنیا رقبایی داریم و شرکتهای کشور باید همزمان در این زمینه ها رشد کند.