افتتاح رادیو جام جهانی


افتتاح رادیو جام جهانی

مهدی آذرمکان دبیر شورای ورزش معاونت صدا از افتتاح «رادیو جام‌جهانی» به عنوان یک رادیوی فصلی تا پایان آذر ماه خبر داد.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر برنا؛ معاونت صدا در آستانه رقابت‌های جام جهانی فوتبال، «رادیو جام جهانی» را به عنوان یک رادیوی فصلی افتتاح می‌کند.

مهدی آذرمکان دبیر شورای ورزش معاونت صدا و مدیر رادیو جام جهانی درباره ایده شکل‌گیری این رادیوی فصلی بیان کرد: با توجه به اینکه جام‌جهانی بزرگترین و پرمخاطب‌ترین رویداد ورزشی دنیاست و میلیاردها نفر این مسابقات را دنبال و تماشا می‌کنند و به نوعی تبدیل به گفتمان عمومی مردم در آن مقطع می‌شود، ما برای پاسخ به نیاز مخاطبان نیز از مدت‌ها قبل، تلاش، برنامه‌ریزی و پیگیری‌های متعددی را انجام دادیم تا «رادیو جام‌جهانی» را راه‌اندازی کنیم.

او ادامه داد: استودیوی این رادیو در جزیره کیش مستقر می‌شود. تمامی مسابقات توسط گزارشگران مجرب رادیو به صورت زنده گزارش می‌شود. همچنین در برنامه‌ها به تحلیل، کارشناسی و ارائه آخرین اطلاعات و اخبار این رویداد در سراسر کشور و حتی خارج از کشور می‌پردازیم. البته مستند و برنامه‌های متعددی هم از ماه‌ها قبل تهیه شده و در جدول پخش این رادیو قرار می‌گیرد.

دبیر شورای ورزش معاونت صدا تصریح کرد: برنامه‌های این رادیو از ساعت ۶ صبح و با مستندی با عنوان «جهان در جام» به مدت ۳۰ دقیقه روی آنتن می‌رود. ارائه آخرین اخبار و تحولات جام‌جهانی در برنامه جام بیست و دوم که یک برنامه تحلیلی است از دیگر برنامه‌های این رادیو به شمار می‌رود. البته ویژه برنامه‌‌های مختلفی هم از جزیره کیش تدارک و پخش می‌شود.

او افزود: تیم‌هایی هم از شبکه‌های رادیویی همچون ورزش، جوان، ایران و سایر رادیو‌ها با «رادیو جام جهانی» همکاری خواهند کرد و برنامه‌هایی را ضبط و برای پخش از این رادیو تدارک می‌بینند. برخی از برنامه‌های سایر شبکه‌های رادیویی از جمله یک نمایش ویژه با همین مضمون هم از این رادیوی فصلی پخش خواهد شد.

مدیر رادیو جام جهانی عنوان کرد: روزانه حدود ۳ الی ۴ مسابقه تا حدود ساعت ۱ بامداد به صورت زنده از «رادیو جام جهانی» پوشش داده می‌شود. در فواصل مسابقات هم برنامه‌های تحلیلی و کارشناسی ویژه بازی‌های این رویداد جهانی را روی آنتن می‌بریم.

آذرمکان در پایان با اشاره به مراسم افتتاح این رادیوی فصلی خاطرنشان کرد: افتتاح «رادیو جام جهانی» روز یکشنبه ۲۹ آبان ماه از ساعت ۱۰ صبح در ساختمان شهدای رادیو رسانه ملی برگزار می‌شود. «رادیو جام جهانی» از موج رادیو فصلی ۹۵.۵ مگاهرتز کار خود را از همان روز آغاز و تا ۲۷ آذر ماه که آخرین مسابقات برگزار می‌شود هم ادامه دارد. البته چند روزی هم پس از مسابقات با بحث‌های تحلیلی همراه مخاطبان خواهد بود.

انتهای پیام/


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

منبع