افتتاح طرح‌های راهبردی و ملی در شمالی کویر مرکزی ایران/رئیسی چه طرح‌هایی در سمنان افتتاح می‌کند

استاندار سمنان با بیان اینکه در حوزه آبرسانی نیز مسیر 25 کیلومتر انتقال آب از سد ماملو به شهر گرمسار که از مصوبات سفر قبلی رئیس جمهور به این استان است، پنجشنبه افتتاح خواهد شد، تصریح کرد: یکی دیگر از طرح‌های مردمی استان سمنان که توسط رئیس جمهور افتتاح خواهد شد، طرح توسعه فاز نخست تقاطع غیرهمسطح جاده تهران ـ سمنان با ورودی شهر آرادان است. بهره‌برداری از این تقاطع غیرهمسطح موجب ارتقای ایمنی عابران شهر از بخش شمالی به جنوبی می‌شود.

طرح های عمرانی از بیمارستان تا سیلو و نیروگاه

بزرگترین کارخانه فروسیلیس کشور

انتهای پیام/منبع

مجتمع فروسیلیس دامغان دیگر مجموعه صنعتی بود که خبرنگاران از آن بازدید کردند. طاهر شاه حسینی قائم مقام مدیرعامل مجتمع فروسیلیس دامغان در باره جزئیات این کارخانه به خبرنگاران گفت: فاز اول این مجتمع بزرگ صنعتی به ظرفیت تولید 40 هزار تن در سال پنجشنبه با حضور رئیس جمهور در دامغان افتتاح خواهد شد که تأمین کننده ماده اولیه مجتمع‌های فولادسازی کشور است.

صادقی ادامه داد: امروز ۱۱۰ کارگر و مهندس و نیروی ماهر و نیمه ماهر در آن واحد مشغول به کار هستند؛ در استان سمنان در دوسال اخیر ۲۰۱ واحد احیا شدند که از مجموع ۴۴۰ واحد است که قابلیت احیا دارند یعنی نیمی از واحدهایی که قابلیت احیا دارند به چرخه تولید بازگشتند. 

افتتاح طرح‌های راهبردی و ملی در یکی از مرکزی‌ترین استان‌های کشور/رئیسی چه طرح‌هایی در سمنان افتتاح می‌کند

استانداری سمنان آخرین مقصد این سفر یکروزه بود که در ان استاندار سمنان به تشریح جزئیات سفر رئیس جمهور و طرح و اقدامات صورت گرفته در این استان پرداخت.

استاندار سمنان گفت: در ساخت واحدهای مسکونی نهضت ملی تعهد کرده بودیم ظرف 4 سال 59 هزار و 139 واحد مسکونی بسازیم که هم اینک ساخت 20 هزار و 500 واحد آغاز شده و در مرحله فونداسیون تا سفت کاری است.

بخوانید:  بازگشت بورس به مدار صعود با رشد ۹ هزار واحدی شاخص

وی افزود: علاوه بر این35 کیلومتر از مسیر دوبانده آزاد راه حرم تا حرم محدوده شهر گرمسار توسط سیدابراهیم رئیسی به بهره‌برداری خواهد رسید.

شاه حسینی بیان کرد که با راه اندازی فازهای بعدی، این مجتمع به بزرگترین تولیدکننده فروسیلیس کشور تبدیل خواهد شد.

 سیدمحمدرضا هاشمی استاندار سمنان در تشریح برنامه‌های دومین سفر استانی رئیس جمهور و اعضای هیأت دولت به این استان گفت: بخش توسعه خدمات ویژه بیمارستان سرطان و بیمارستان میامی پس‌فردا توسط رئیس جمهور به بهره‌برداری خواهند رسید که موجب ارتقا خدمات درمانی در سطح استان خواهند شد.

هاشمی به احیای واحدهای راکد صنعتی در استان سمنان اشاره کرد و گفت: ظرف یکسال و نیم اخیر از مجموع 440 واحد صنعتی قابل احیا 201 واحد احیا شده و به فرآیند تولید بازگشته است.

محمدرضا صادقی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری سمنان در حاشیه بازدید از یک کارخانه تولید سرامیک در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یکی از مسائلی مهمی که دولت حجت الاسلام رئیسی توجه ویژه‌ای به آن داشتند نهضت احیای واحدهای راکد است. یکی از این واحدها واحد کارخانه تولید سرامیک است که نزدیک به ۱۲ سال راکد بود و به محل دپوی زباله و پسماند و خرابه تبدیل شده بود و امروز به چرخه تولید بازگشته است.

به گفته هاشمی طرح توسعه جاده سمنان به شاهرود و جاده سمنان به دامغان، جاده میامی به جاجرم و جاده سمنان به فیروزکوه با اعتباری معادل 400میلیارد تومان ظرف یکسال و نیم گذشته اجرا شده که در این سفر به بهره‌برداری خواهد رسید.

احیای کارخانه سرامیکی با 12سال تعطیلی

بخوانید:  لیگ برتری‌ها به جان هم افتادند!