افتتاح نخستین بازارچه خرده‌فروشی در مرز


افتتاح نخستین بازارچه خرده‌فروشی در مرز

مدیر بازارچه‌های مرزی سیستان و بلوچستان گفت: با آغاز فعالیت این بازارچه خرده فروشی، تجارت در مرز پیشین رونق می‌گیرد و باعث اشتغال مرزنشینان می‌شود و این اتفاق خوشایند رقم خواهد خورد تا علاوه‌بر تأمین معیشت مرزنشینان بتوانیم با توزیع عادلانه درآمد برای مرزنشین ‌امنیت پایدار ایجاد کنیم. ‌

مدیر بازارچه های مرزی سیستان و بلوچستان گفت: نخستین بازارچه خرده فروشی ایران در پیشین این استان با پاکستان به صورت آزمایشی با حضور مسوولان ۲ کشور افتتاح شد.

منبع

میر تاکید کرد: این بازارچه اولین بازارچه مشترک خرده فروشی از 6 بازارچه مرزی خرده فروشی در حال احداث در مرز مشترک ایران و پاکستان است که امروز شاهد افتتاح آن با حضور مسوولان دو کشور هستیم. میر افزود: غرفه های موجود در بازارچه های مرزی فقط و فقط به مرزنشینان اختصاص خواهد یافت تا تبادلات تجاری در آن صورت گیرد. وی با تاکید بر اینکه در مدل های مختلف با کشور پاکستان مراوده تجاری داریم خاطرنشان کرد: بازارچه خرده فروشی پیشین از جنس تجارت خرد مرزنشینی است.

میر بیان کرد: بازارچه‌های خرده‌فروشی برای تأمین معاش مرزنشینان راه‌اندازی شده و مرزنشینان ‌می‌توانند هر هفته تا سقف 400 دلار بدون تشریفات گمرکی اقدام به تجارت کنند که کالاهای وارداتی شامل 120 قلم کالا از پاکستان و دربرگیرنده میوه‌های گرمسیری، برنج و البسه است، همچنین می‌توانند کالاهایی را از استان صادر کنند که این ظرفیت برای مرزنشینان در شعاع 50 کیلومتری است.‌

به گزارش خبرگزاری برنا از سیستان و بلوچستان ، مبین علی میر اظهار داشت: با سفر رئیس جمهور به سیستان و بلوچستان ساخت بازارچه خرده‌فروشی «پیشین» که جزو مصوبات این سفر بود در راستای اجرای یکی از سیاست‌های مهم دولت و افزایش تبادلات با کشور همسایه در دستور کار قرار گرفت.

بخوانید:  اولین پیروزی شاگردان عطایی در راه المپیک/قطر برابر ایران بود


|