افتتاح 5 ایستگاه مترو در تهران تا پایان سال

وی درباره پنجشنبه و جمعه آخر سال گفت: مردم بنا به یک سنت دیرین به زیارت اهل قبور می‌روند،هر ساله مترو برای پنجشنبه و جمعه آخر سال تمهیدات خاصی را داشته و امسال نیز تلاش می‌کنیم در قسمت جنوبی خط 1  تمهیداتی را بیندیشیم تا با توان حداکثری ناوگان اجازه ازدحام در سکو و ایستگاه‌ها را ندهیم.

به گفته درستی، از ورود دستفروشان با بار حجیم غیر متعارف به واگن‌ها جلوگیری می‌شود.

درستی در خصوص سرفاصله قطارهای مترو گفت: در حال حاضر سرفاصله قطارها 4 دقیقه است و امکان کاهش آن را نداریم اما در ساعات پیک قطارهای اضافه خواهیم داشت.

به گزارش خبرگزاری برنا، مسعود درستی مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه در جمع خبرنگاران در خصوص ساماندهی دستفروشان در مترو گفت: جلساتی در این زمینه داشته‌ایم و تلاش می‌کنیم که بساط‌گستری را جمع‌آوری کنیم تا مشکلی برای شهروندان ایجاد نشود و رفت و مردم تسهیل شود.

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه در خصوص تمهیدات مترو در روزهای آخر سال، گفت: ما همیشه در اسفند ماه روزهای سختی را به لحاظ ازدحام مسافران تجربه می‌کنیم چرا که در اسفن استقبال مسافران افزایش چشمگیری می‌یابد و روزهای پنجشنبه و جمعه نیز تعداد مسافران در اسفند به مراتب افزایش می‌یابد.

 منبع

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه با بیان اینکه 24 سال است که مترو خدمت‌رسانی می‌کند، گفت: 250 کیلومتر مترو با 144 ایستگاه داریم و تا پایان سال جاری 5 ایستگاه دیگر افتتاح و آماده بهره‌برداری می‌شود.

وی با بیان اینکه 2200 حرکت در روز داریم، گفت: این میزان حرکت حدود 54 هزار کیلومتر است و مرزهای آبی و خاکی ایران کمتر از 9 هزار کیلومتر است. یعنی ما روزی 6 دور، دور ایران می‌زنیم. 

بخوانید:  خدمت رسانی رایگان ناوگان اتوبوسرانی در روز عید غدیر

درستی با بیان اینکه فراز و فرودهای زیادی داشته‌ایم گفت: بیش از 10 میلیارد سفر در 24 سال گذشته داشته‌ایم.

وی در خصوص ورود آقایان به واگن خانم‌ها گفت: در مترو واگن مختص آقایان نداریم بلکه ۱.۵ واگن اول و آخر مترو مخصوص بانوان است و برای عدم ورود آقایان به واگن بانوان نیازمند همراهی آقایان هستیم اما مابقی واگن‌ها برای عموم است نه اینکه واگن‌های میانی برای آقایان باشد بلکه برای همه مردم است.

انتهای پیام/