افزایش امنیت غذایی از طریق کشت قراردادی/ ثبات تامین معیشت با تضمین خرید

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

منبع

مشاور وزیر جهاد کشاورزی گفت: ایران در شرایط سخت جهانی و محدودیت‌های بین المللی که از قبل داشت توانست به ثبات غذایی در گندم دست پیدا کند. کشت قراردادی با خرید تضمینی منجر به امنیت غذایی در کشور شد.

به گزارش خبرگزاری برنا، علیرضا رضازاده مشاور وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: سال ۱۴۰۱ سال سختی برای بخش کشاورزی بود. با این وجود چند مساله از سوی وزارت جهاد کشاورزی پیگیری شد.
مشاور وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد: اجرای قانون انتزاع که از حدود ۱۲ سال قبل به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده و هنوز اجرایی نشده بود در دولت سیزدهم اجرایی شد. آذر ۱۴۰۰ تنظیم بازار محصولات کشاورزی از وزارت صنعت، معدن و تجارت به وزارت جهاد کشاورزی واگذار شد. در حال حاضر شاهد صف‌های طولانی خرید محصولات کشاورزی و دامی نیستیم.
وی با اشاره به جنگ روسیه و اوکراین و تأثیر آن بر بازار جهانی محصولات کشاورزی خاطر نشان کرد:با آغاز جنگ روسیه و اوکراین مواد غذایی در بازار جهانی افزایش قیمت داشت. برخی کشور‌ها با کمبود مواد غذایی رو به رو شدند. تورم مواد غذایی در جهان افزایش یافت در کشور‌هایی که تورم آن‌ها بسیار پایین بود. به عنوان مثال تورم مواد غذایی برای کشورهایی، چون ژاپن و آمریکا رخ داد و نرخ دانه‌های روغنی فشار زیادی به بازار جهانی وارد کرد.
رضازاده اظهار کرد: ایران در چنین شرایط سخت جهانی و محدودیت‌های بین المللی که از قبل داشت توانست به ثبات غذایی در گندم دست پیدا کند. کشت قراردادی با خرید تضمینی منجر به امنیت غذایی در کشور شد.

بخوانید:  امیرعبداللهیان سوئیس را به مقصد تهران ترک کرد

افزایش امنیت غذایی از طریق کشت قراردادی/ ثبات تامین معیشت با تضمین خرید

انتهای پیام/