افزایش بودجه مسوولیت های اجتماعی پالایشگاه آبادان در دولت سیزدهم / فراهم سازی امکان استفاده شهروندان از بنزین یورو ۴


افزایش بودجه مسوولیت های اجتماعی پالایشگاه آبادان در دولت سیزدهم / فراهم سازی امکان استفاده شهروندان از بنزین یورو 4

مدیر عامل پالایشگاه آبادان گفت: امسال در قالب عمل به مسوولیت اجتماعی برای جامعه پیرامونی اقدام های مختلفی انجام و اعتباری حدود ٧٠٠ میلیارد تومان نیز به عنوان حق آلایندگی، حق ثبت منطقه آزاد و کمک های عمرانی به شهرستان های آبادان، خرمشهر، اختصاص داده شد.

به گزارش خبرنگار برنا از آبادان، حکیم قیم امروز شنبه 24 دی ماه ضمن اعلام این خبر، با تاکید بر اهمیت عمل به مسوولیت های اجتماعی اظهار کرد: امسال ۲۴۰ میلیارد تومان حق آلایندگی به شهرهای آبادان، خرمشهر و مینوشهر ٢۶٠ میلیارد تومان نیز به عنوان یک درصد حق ثبت منطقه آزاد از سوی پالایشگاه آبادان پرداخت شد.

او گفت: علاوه بر این موارد، طرح های عمرانی در سطح شهرستان آبادان با صرف اعتباری معادل ۲۰۰ میلیارد تومان در قالب بودجه مسوولیت های اجتماعی اجرایی شده است.

مدیر عامل پالایشگاه آبادان با اشاره به برخی از این اقدام ها، افزود: مشارکت در امدادرسانی حادثه متروپل، احداث پارک و احیای مراکز تفریحی و گردشگری همچون بهسازی اسکه سه تا هفت و برداشتن خاکریزهای موزه دفاع مقدس آبادان که به بازدید حدود ۱۷ هزار گردشگر در نوروز امسال انجامید و قرار است برای امسال نیز ادامه دار باشد، بخشی از فعالیت های انجام شده در قابل مسوولیت های اجتماعی است.

این مدیر بومی همچنین از ساماندهی کانال های روباز در این شهرستان در راستای رفع مشکل های شهری خبر داد و بیان کرد: کانال روباز شهید کارکوب زاده یا همان کنار پلیت لایروبی شد که اجرای این طرح باعث رفع مشکل آبگرفتگی در این منطقه شده، همچنین در ادامه نهرها، کانال ایستگاه هشت تا مسجد مهدی موعود(عج)، کانال روباز میدان الفی تا هتل کاروانسرا نیز لایروبی شد و برنامه ریزی شده که طی ماه آینده تا پایان سال بهسازی کانال کارکوب زاده در قالب طرح مشترک با شهرداری آبادان انجام شود.

قیم از مشارکت در تجهیز و نوسازی مدارس و تامین روشنایی معابر مناطق محروم، احیای ۱۹ قطعه زمین ورزشی فوتبال، گلف، والیبال ساحلی و احداث سوله ورزشی چند منظوره تا پایان امسال و همچنین فراهم ساختن امکان استفاده عموم از بنزین یورو چهار در آبادان را از دیگر اقدام های این شرکت نفتی در قالب نقش آفرینی در عمل به مسوولیت های اجتماعی برشمرد.

او چندین مورد کمک در قالب توزیع بسته های معیشتی در مناطق محروم، برگزاری بیش از ۲۶ جشنواره فرهنگی، شرکت در مراسم های فرهنگی به عنوان پشتیبان و همکاری با دفتر امام جمعه، سازمان منطقه آزاد اروند و دیگر ارگان ها را  از دیگر خدماتی برشمرد که طی سال جاری از سوی این شرکت نفتی به مردم آبادان ارایه شد.

این مدیر بومی در ادامه به فراهم ساختن زمینه اشتغال جوانان بومی به عنوان اقدامی موثر در راستای تامین رفاه جامعه پیرامونی و رونق منطقه اشاره و اضافه کرد: پالایشگاه آبادان زمینه اشتغال مستقیم ٧۴ نفر را در مدارس غیرانتفاعی فراهم کرد همچنین با برگزاری آزمون که در آن ۶ هزار جویای شغل شرکت کردند در صدد جذب ٣٠٠ جوان متخصص هستیم.

مدیر عامل شرکت پالایش فرآورده های نفتی آبادان در پایان با بیان اینکه وزارت نفت با هدف”ارایه تصویری مناسب از صنعت نفت در افکار عمومی، ایجاد فضای لازم برای افزایش اعتماد اجتماعی، بهبود روابط با جوامع محلی و تسهیل شرایط کاری صنعت نفت در این جوامع، بهینه سازی هزینه کردها در زمینه اقدام های مسوولانه سازمان‌ها و شرکت‌های نفتی و نظارت عالیه در این خصوص” یک نظام‌نامه طراحی کرد، تصریح کرد: در راستای اجرای آن، آیین نامه ای در مرداد ماه ۱۳۹۹ تنظیم شد. پالایشگاه آبادان نیز به عنوان یک شرکت تابعه به دلیل قرار گرفتن در مرکز شهر ملزم به رعایت مسوولیت های اجتماعی در چهار حوزه زیست‌محیطی، سرمایه انسانی، خیرخواهانه و اخلاقی است که بودجه در نظر گرفته به این منظور در دولت سیزدهم افزایش یافت.

انتهای پیام/


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

منبع