افزایش ساخت مسکن در گرو پرداخت تسهیلات شبکه بانکی است

وی تاکید کرد: منابع بانک باید به سمت تولید مسکن برود و با ابزار‌های مختلف قانونی تعبیه شده برای دولت باید به سمت اصلاح این رویکرد غلط برویم و بتوانیم با پرداخت تسهیلات ساخت مسکن توسط شبکه بانکی، ایده ساخت مسکن برای رفع دغدغه و نیاز مسکن مردم را به اجرا برسانیم.

حسینی کیا: افزایش ساخت مسکن در گرو پرداخت تسهیلات شبکه بانکی است

حسینی کیا در مورد استفاده از بافت‌های فرسوده توضیح داد که اگر بتوانیم تراکم این بافت‌ها را حل کنیم که بگوییم که هرکس بافت فرسوده دارد بجای ۵ طبقه ده طبقه بسازد این موضوع برای انبوه سازان انگیزه ایجاد می‌کند.

حسینی کیا: افزایش ساخت مسکن در گرو پرداخت تسهیلات شبکه بانکی است

از همین رو برای مقابله جدی با بحث خلق پول غیرمولد و تداوم ایده ساخت مسکن در دولت چهاردهم، باید به طور ویژه روی اصلاح رفتار شبکه بانکی و پرداخت تسهیلات ساخت مسکن تمرکز کرد که دولت چهاردهم حتی امکان قانونی این موضوع را با تصویب قانون برنامه هفتم توسعه و تصویب بند مربوط به استفاده از ابزار‌های تنبیهی علیه بانک‌های خصوصی را به کار ببندد.

حجت الاسلام سید جواد حسینی کیا، نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار گروه اقتصادی خبرگزاری برنا درباره سیاست دولت‌ها در بحث ساخت مسکن، اظهار داشت: دولت بعد باید تمام همت خود را داشته باشد که همه ظرفیت‌ها را برای ساخت مسکن پای کار بیاورد که تعهداتی که در ابتدای دولت سیزدهم داده شده یعنی ۴ میلیون مسکن را حل کند.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی خبرگزاری برنا، یکی از مسائل مهم پیش‌ روی دولت چهاردهم مسئله خلق پول غیرمولد شبکه بانکی و عدم همراهی خلق پول شبکه بانکی به خصوص بانک‌های خصوصی در زمینه اعطای تسهیلات هدفمند و همراستا با اهداف توسعه‌ای دولت مستقر است که به خوبی در جریان تامین مالی ساخت مسکن و اعطای تسهیلات ساخت مسکن در دولت سیزدهم عدم همراهی بیش از ۱۸ بانک خصوصی و آمار نزدیک به صفر این بانک‌ها با وجود تاکید شخص رئیس جمهور در پرداخت تسهیلات ساخت مسکن به مردم توسط شبکه بانکی را شاهد بودیم.

بخوانید:  محمدرضا اخباری به گل‌گهر پیوست

وی اظهار کرد: باید بخشی از این تعهد را با تهاتر کالا حل کند یعنی فولادی‌ها را پای کار بیاورد و این ظرفیت بوجود بیاید که مشکلات حوزه مسکن حل شود.
حسینی کیا با تاکید بر تعهد بانک‌ها در بحث ارائه تسهیلات، گفت: بحث تامین زمین نیز بر عهده منابع طبیعی و وزارت خانه مسکن شهرسازی است که باید این زمین را تامین کنند. تامین زمین با بافت‌های فرسوده نیز امکان پذیر است که این بخش مغفول مانده و باید با تراکم بالا بدون تراکم بتواند اینها را حل کند.

انتهای پیام/ منبع