افزایش پرداخت تسهیلات خرد جهت ارتقای ظرفیت‌های کشاورزی، دامپروری وصنایع دستی/ کاهش چشمگیر نرخ بیکاری در دوسال اخیر

وی با اشاره به ظرفیت‌های ارزشمند استان چهارمحال و بختیاری در حوزه‌های مختلف، گفت: از آنجا که ظرفیت‌های بسیار خوبی در حوزه‌های کشاورزی، دامپروری و صنایع دستی در این استان وجود دارد، پرداخت تسهیلات خرد فراگیر جهت ارتقای این بخش‌ها در دستور کار دولت قرار گرفته است و به زودی بهره‌مندی از این اعتبارات محقق خواهد شد.

گفتنی است، بحث و بررسی در خصوص اقدامات انجام شده در استان چهار محال و بختیاری پس از روی کار آمدن دولت سیزدهم، به ویژه کاهش نرخ بیکاری و ایجاد اشتغال پایدار، بهره‌برداری از بزرگترین طرح انتقال آب آشامیدنی، افزایش سرعت در عملیات اجرایی تکمیل سد غدیر بابا حیدر و … از دیگر محورهای اصلی این جلسه بود.منبع

در بخش دیگری از این نشست، نمایندگان مردم استان چهارمحال و بختیاری در مجلس شورای اسلامی و استاندار چهارمحال و بختیاری از اقدامات دولت سیزدهم تقدیر کرده و پیشنهادات و درخواست‌های خود را در حضور مهندس منصوری مطرح کردند.

سرپرست نهاد ریاست‌جمهوری در ادامه بر لزوم توسعه همه جانبه استان‌ها تاکید کرد و گفت: برای همه‌ی شهرستان‌ها اعتباری در نظر گرفته خواهد شد تا انشاالله همه مناطق کشور از این اعتبارات بهره‌مند شوند.

منصوری همچنین تاکید کرد: با توجه به حجم بالای پروژه‌های عمرانی ضروریست همه دستگاه‌ها و پیمانکاران به وظایف خود به‌درستی عمل کنند تا شاهد پیشرفت هرچه سریع‌تر و بهتر پروژه‌ها باشیم.

سرپرست نهاد ریاست جمهوری ضمن تاکید بر لزوم توسعه مناطق محروم استان چهار محال و بختیاری، خاطرنشان کرد: به منظور بهسازی روستاهای مختلف استان، اعتباراتی افزون بر اعتبارات سازمان برنامه و بودجه و بنیاد مسکن، پرداخت خواهیم کرد تا گام مهمی برای توسعه این مناطق و جلوگیری از مهاجرت روستاییان به حاشیه شهرها برداشته شود.

بخوانید:  فرمول شگفت‌انگیز محاسبه طول عمر کشف شد

معاون اجرایی رئیس جمهور از رایزنی با بنگاه‌های اقتصادی فعال برای سرمایه‌گذاری در این استان خبر داد و تاکید کرد: به منظور معرفی و شرایط ویژه استان، جلسه‌ای با حضور استاندار، با ۷۰ بنگاه اقتصادی بزرگ برگزار گردیده تا این شرکت‌ها، زمینه‌های سرمایه‌گذاری در صنایع و حوزه‌های مختلف را در استان فراهم آورند.

به گزارش خبرگزاری برنا، «محسن منصوری» معاون اجرایی رئیس جمهور و سرپرست نهاد ریاست جمهوری در دیدار با مجمع نمایندگان استان چهارمحال و بختیاری، اظهار داشت: استان چهارمحال و بختیاری در خردادماه سال گذشته، میزبان دور نخست سفر استانی رئیس‌جمهور و اعضای هیأت دولت بود، که تا کنون ۴ هزار و ۲۷۰ میلیارد تومان از مصوبات این سفر پرداخت شده است و انشالله ۲ همت دیگر نیز ، پیش از سفر رئیس جمهور محترم به این استان پرداخت خواهد شد.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی استان چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه دولت سیزدهم باعث ایجاد امید در میان مردم شده است، اظهار کردند: حجم مشکلات و مطالباتی که در استان وجود داشت، نشان از عدم پاسخگویی به این نیازها در دولت‌های گذشته بود که خوشبختانه با روی کار آمدن دولت سیزدهم امید آفرینی بین مردم ایجاد شده است.