افزایش ۴۹ درصدی واردات گندم در بزرگترین بندر تجاری ایران


افزایش ۴۹ درصدی واردات گندم در بزرگترین بندر تجاری ایران

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت : از ابتدای سال جاری تا کنون ۳۹ فروند کشتی حامل کالاهای اساسی در بندر شهید رجایی پهلودهی شده‌اند و درحال حاضر ۲ کشتی روغن و گندم در حال تخلیه هستند.

به گزارش خبرگزاری برنا از هرمزگان ، حسین عباس‌نژاد در تشریح آخرین وضعیت واردات و تخلیه کالای اساسی در بندرشهید رجایی اظهار داشت : از ابتدای سال جاری تاکنون ۲ میلیون و ۷۷ هزار و ۳۲۷ تن کالای اساسی از طریق ۳۹ فروند کشتی در بندر شهید رجایی تخلیه و به استانها مقصد منتقل شده است.

وی ادامه داد : همچنین در این بازه زمانی ، ۲۰ شناور حامل محصول گندم به مجموع تناژ یک میلیون و ۲۷۶ هزار و ۲۲۳ تن در بندر شهید رجایی پهلودهی شده که در این بخش ۴۹ درصد افزایش به ثبت رسیده است .

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی گفت : در حال حاضر ۲ کشتی شامل ۴۱ هزار و ۸۳۷ تن روغن خوراکی و ۶۷ هزار و ۹۷۰ تن گندم نیز در اسکله‌های بندر شهید رجایی در حال تخلیه کالاهای خود هستند.

عباس‌نژاد پیش بینی کرد کار تخلیه روغن تا چهار روز آینده به اتمام می‌رسد و گندم نیز به عنوان یک محصول استراتژیک ظرف یک هفته آینده تخلیه و از طریق حمل و نقل جاده‌ای و ریلی به استان‌های کشور ارسال خواهد شد.

به گفته وی ؛ در لنگرگاه بندرعباس نیز ۱۲ فروند کشتی شامل هشت کشتی گندم ، ۲ کشتی ذرت و  ۲ فروند کشتی جو به مجموع تناژ ۷۵۴ هزار و ۳۹۶ تن وجود دارد که پس از انجام فرآیند اسنادی خود و آمادگی صاحبان کالا در کوتاه ترین زمان ممکن کشتی‌ها در اسکله‌های اختصاصی پهلودهی می‌شوند.

گفتنی است ؛ بندر شهید رجایی به عنوان یکی از مهم‌ترین مبادی ورودی کالای اساسی کشور دارای ۱۸ باب انبار مسقف به مساحت ۱۳۰ هزار متر مربع با ظرفیت بالغ بر ۳۵۰ هزار تن ، شش پست اسکله ویژه کالای اساسی ، ظرفیت ۱۰۰ هزار تن انواع کالاهای اساسی فله خشک ، ۹۰ هزار متر مربع محوطه بارانداز و همچنین تعداد ۳ پایانه نگهداری فرآورده‌های روغن خوراکی به ظرفیت ۳۷۰ هزار تن می‌باشد.

انتهای پیام


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

منبع