افزایش 70 درصدی بودجه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستاییان و عشایر در سال جاری


افزایش 70 درصدی بودجه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستاییان و عشایر در سال جاری

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: امسال بودجه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر از سوی دولت ۷۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

به گزارش خبرگزاری برنا، سید صولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گردهمایی سراسری مدیران و کارگزاران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر گفت: در اصل ۲۹ قانون اساسی آمده است تأمین اجتماعی و اطمینان از معیشت و بهداشت و درمان، آموزش و پرورش و مسکن از حقوق مردم است که در قانون اساسی ما طراحی شده است.

وی افزود: نظام جامع تأمین اجتماعی یکی از حقوق مردم است، مخصوصاً تأمین اجتماعی برای عشایر روستاییان کشاورزان که جمهوری اسلامی از بدو تأسیس به این موضوعات اهمیت داد.

مرتضوی عنوان کرد: اگر تأمین اجتماعی با استانداردهای بین‌الملل را محک بزنیم می‌بینیم که یکی از پیشتازترین نظام‌ها، تأمین اجتماعی است

وی بیان کرد: در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی نرخ متوسط عمر ۵۲ سال بود که امروزه نرخ امید به زندگی برای مردان ۷۵ تا ۷۶ و برای بانوان نزدیک ۷۸ است که این به معنای توجه به نظام سلامت و سیستم تغذیه است.

مرتضوی تصریح کرد: بر اساس گزارشات در این صندوق نزدیک به یک میلیون و ۶۷۰۰ هزار نفر بیمه شده اصلی داریم و تنها صندوقی است که ضریب پشتیبانی مناسب دارد؛ با این ضریب پشتیبانی، همکاران باید تلاش کنند تا این سرمایه گذاری تبدیل به ارزش افزوده شود و این صندوق هیچگاه با کاهش ضریب پشتیبانی رو به رو نشود؛ باید منابع درآمدی را صیانت بکنیم که این نسبت پشتیبانی و عدم نیاز به سایر منابع محقق شود.

بخوانید:  دیدار استاندار کرمان با خانواده شهید امنیت سیدحمیدرضا هاشمی

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: امسال بودجه  صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر از سوی دولت ۷۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

 انتهای پیام/

 


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

منبع