اقدامات قابل تقدیر دولت سیزدهم و وظیفه همگانی برای اطلاع‌رسانی


یادداشت

اقدامات قابل تقدیر دولت سیزدهم و وظیفه همگانی برای اطلاع‌رسانی

خشایار نادی – کارشناس اقتصادی

به گزارش خبرگزاری برنا، صبح روز چهارشنبه 8 شهریور مقام معظم رهبری در دیدار رئیس جمهوری و اعضای دولت سیزدهم با  حمایت از دستاوردهای دولت به تقدیر و تمجید از عملکرد خوب و قوی دولت در بخش های از جمله کارهای زیر بنایی، رشد شاخص های کلان اقتصادی و سیاست های خارجی پرداختند. ایشان ضمن اشاره به کارهای اساسی تحسین برانگیز دولت به حل مسائل معیشتی، مسکن، اجاره بها و تورم تاکید فرمودند.

در دولت سیزدهم روابط با کشورهای همسایه و مسلمان منطقه از جمله عربستان بهبود پیدا کرده است. امری که در دولت یازدهم و دوازدهم در اولویت نبود و روابط با کشورهای منطقه به سردی گراییده و حتی با برخی قطع شده بود.

در دولت گذشته توجه چندانی به گروه‌های مهمی نظیر بریکس و سازمان همکاری شانگهای نشده بود. در صورتیکه ما می‌توانستیم با عضویت و همکاری با اعضای این دو گروه قدرتمند در بسیاری از موارد نیازهای خود را بر طرف کنیم و از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های کشورهای عضو نهایت استفاده را ببریم.

کشورهای این دو گروه از نظر اقتصادی، سیاسی و نظامی جزو قدرت های نوظهور در جهان هستند و با توجه به جمعیت عظیمی که در این کشورها زندگی می‌کنند می‌توانستند بازار خوبی برای صادرات کالاهای ایرانی باشند. موضوعی که در دولت قبل به آن توجهی نشده و مغفول ماند. ولی در دولت سیزدهم با پیگیرهای رئیس دولت و دستگاه دیپلماسی به آن دست یافت و به زودی  با ورود از مرحله روی کاغذ به مرحله عملگرایی قطعاً تاثیر بسزایی در اقتصاد کشور خواهد گذاشت.

بخوانید:  استاندار خراسان‌شمالی:صرفه جویی تنها راه عبور از بحران انرژی است

همچنین در بخش مسکن دولت با کارهای نظیر نظارت و کنترل بازار مسکن جدی بر این حوزه ، اخذ مالیات‌های سنگین از خانه‌های خالی، حمایت از بخش خصوصی، استفاده از ظرفیت  کشورهایی نظیر چین با انجام تهاتر نفت در برابر ساخت مسکن و استفاده از فناوری و دانش روز آنها و ارائه تسهیلات به سازندگان در قالب طرح نهضت ملی مسکن دنبال حل مشکل مسکن  مستاجران و افراد نیازمند جامعه هستند.

در بخش معیشت و مواد غذایی کشور ما در این سال ها همانند سایر کشورهای دنیا که درگیر کرونا، جنگ روسیه و اوکراین بوده است. گرانی، افزایش قیمت کالا و تورم کم و بیش در همه جای دنیا قابل مشاهده است و کشور، هم از این قاعده مستثنی نبوده است. ولی با تلاش هایی که در دولت صورت گرفته و می گیرد اصل بر بهبود معیشت مردم، کاهش تورم و هدایت نقدینگی به سمت تولید و حمایت از تولید کنندگان داخلی می باشد.

در بخش بورس دولت سعی بر آگاهی بخشی به مردم در چگونگی استفاده از آن و بکارگیری افراد توانمند و متخصص در این حوزه بوده و به مرور شاهد رشد آن در بازار خواهیم بود.

در حوزه ارز هم کارهای خوبی صورت گرفته است و باعث ثبات نسبی در بازار ارز و کاهش تنش در بازار را شاهد بوده و هستیم .

لازم به ذکر است با توجه به اقداماتی دولت سیزدهم انجام داده، ضروری است از ظرفیت تمامی رسانه ها و فضای مجازی استفاده کرده، مردم را در جریان کارهای اساسی و ساختاری که انجام شده قرار دهد.

بخوانید:  قطعی 7 ساعته آب در برخی مناطق حومه شهر یاسوج

انتهای پیام/


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

منبع