اقدامات وزیر ورزش در توجه به ورزش زورخانه ای قابل تقدیر است

رئیس کمیته ورزش و جوانان مجلس با اشاره به توافق وزارتخانه های ورزش و نیرو در مورد معافیت زورخانه های کشور از پرداخت هزینه های آب و برق،گفت: اقدامات وزیر ورزش در توجه به ورزش زورخانه ای قابل تقدیر است.

احمد راستینه،رئیس کمیته ورزش و جوانان مجلس شورای اسلامی  در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری شبستان، با اشاره به توافق وزارتخانه های ورزش و نیرو در مورد معافیت زورخانه های کشور از پرداخت هزینه های آب و برق،گفت: خوشبختانه در این سه سال ورزش زورخانه ای مورد توجه ویژه کمیسیون فرهنگی و دولت قرار گرفت. در دولت سیزدهم ورزش زورخانه ای از ورزش های واجد ارزش است .

انتهای پیام/منبع

نماینده مردم شهرکرد در مجلس گفت:  توافق نامه جدید بین وزارت نیرو و ورزش کار ارزشمندی است. به هردو وزارتخانه تبریک می گوییم .اقدامات وزیر ورزش در توجه به ورزش زورخانه ای قابل تقدیر است و امیدواریم اقدامات بعدی مجلس و دولت در حمایت های مادی و معنوی از مرشدان، مربیان  و قهرمانان زورخانه ای سبب توسعه این ورزش آئینی کشور شود.

وی خاطر نشان کرد: یکی از بخش های مهم ورزش زورخانه ای که باید مورد حمایت قرار گیرد بیمه مرشدان است مرشدان ما معمولا شغلی ندارند و کار اصلی شان تمرکز بر باشگاه داری و حضور در گود پهلوانی است قطعا این افراد سرمایه های ورزش کشور هستند لذا بیمه مرشدان از درمان تا بازنشستگی باید مورد توجه قرار گیرد.

وی اظهارکرد: ورزش زورخانه ای ورزشی است که روحیه پهلوانی و جوانمردی را ترویج می کند و سرمایه های ارزشمندی از جوانان ما در این گود زورخانه مشق پهلوانی می کنند. هر حمایتی که به ترویج روحیه پهلوانی و جوانمردی در جامعه منتهی شود ضروری است.

بخوانید:  فرانسه از سرنوشت آرژانتین درس گرفت