البرز پایلوت گردشگری عشایری جامعه بنیاد می‌شود

وی با اشاره به اینکه در زمینه گردشگری عشایری در استان البرز 10 منطقه ییلاقی و قشلاقی مستعد با همت اداره امور عشایر شناسایی شده، اظهار کرد: این نوع گردشگری به صورت بومگردی و گردشگری جامعه بنیاد عشایری است. 

گفتنی است سال گذشته تفاهمنامه همکاری بین اداره کل و اداره امور عشایر استان منعقد شد که بر اساس این تفاهمنامه همکاری‌های متقابل در زمینه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی بین این دو دستگاه افزایش می یابد. 

به گزارش خبرگزاری برنا از استان البرز، یحیی دارایی صبح پنجشنبه اظهار کرد: جلسه هم افزایی برای گسترش همکاری‌ها در زمینه توسعه گردشگری عشایری با حضور سرپرست اداره کل و سرپرست امور عشایر البرز  روز چهارشنبه 3 اسفند 1401 در محل اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز برگزار شد. 

سرپرست اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز از گسترش گردشگری عشایری به صورت بومگردی و جامعه بنیاد به صورت پایلوت در البرز خبر داد.

سرپرست اداره امور عشایر استان البرز نیز در این نشست ضمن قدردانی از سرپرست اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز برای نگاه مثبت نسبت به گسترش گردشگری عشایری اظهار کرد: یکی از راه‌های ایجاد تنوع در معیشت عشایر، ایجاد گردشگری عشایری است. 


البرز پایلوت گردشگری عشایری جامعه بنیاد می‌شود

منبع


|