امام جمعه ارومیه : انتخابات نشان وحدت جامعه

وی افزود: دشمنان نظام اسلامی در صدد بی اهمیت جلوه دادن انتخابات هستند تا مردم را از حضور پای صندوق‌های رای بازدارند، اما بار دیگر شاهد خواهیم بود که مردم پوزه آن‌ها را به خاک می‌مالند.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی، با اشاره به فرارسیدن ایام‌الله دهه فجر، عنوان کرد: این ایام باید همواره در میان مردم و مدیران گرامی داشته شود. روزگاری که نشانه عزت و اقتدار ایران و مردم ایران اسلامی و عامل فرار استعمارگران از کشور است.

حجت‌الاسلام والمسلمین قریشی بیان داشت: مردم باید بدانند که واقعیت چیست. نباید دشمن برای نفوذ در میان مردم و ذهن‌های عامه نقشه داشته باشد و این امر جز با روشنگری و نمایش پیشرفت‌ها میسر نمی‌شود.

امام جمعه ارومیه، ضمن ابراز تاسف از برخورد وزارت علوم با رشته‌های دانشگاهی، خاطرنشان کرد: نباید به بهانه‌های مختلف نسبت به حذف رشته‌های دانشگاهی اقدام شود. مدیران وزارت علوم و در راس آن‌ها شخص وزیر باید در این زمینه دقت نظر و ورود جدی داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری برنا از آذربایجان غربی ، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ارومیه اظهار داشت: همه باید برای داشتن انتخاباتی پرشور و با حضور عموم مردم تلاش کنیم ، این انتخابات نشانه اتحاد و وحدت اسلامی در جامعه است.

انتهای پیاممنبع

بیان نکاتی در خصوص منقبت امیرالمومنین(ع) و جایگاه پدران، اهمیت رعایت حق الناس و نیز بیت‌المال از دیگر موضوعات مورد اشاره حجت‌الاسلام قریشی در خطبه‌های امروز نماز جمعه ارومیه بود.

وی ادامه داد: باید نسبت به معرفی خدمات انقلاب اسلامی در جامعه تلاش شود. اینکه در دوران انقلاب اسلامی چه دستاوردهای و خدماتی به مردم ارائه شده و نیز مقایسه خدمات با قبل از انقلاب و دوران شاهنشاهی، عاملی است که می‌تواند در زمینه بصیرت عمومی حائز اهمیت باشد.

بخوانید:  اتمام عملیات تراش و روکش آسفالت در خیابان توحید

وی، همچنین به موضوع پرتاب ماهواره توسط سپاه به فضا اشاره کرد و گفت: این موفقیت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، به عنوان یکی از افتخاراتی است که در دوران تحریم به دست آمده و همین دستاوردها نیازمند تبیین و نمایش برای عموم هستند. دستاوردهای این چنین کم نیستند و باید در راستای شناساندن آن‌ها تلاش ویژه شود.