امدادرسانی، اسکان موقت و ارزیابی مناطق زلزله‌زده خوی در حال انجام استآیا این خبر مفید بود؟

انتهای پیام/

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان اینکه برخی از ساختمان‌های عمومی و دولتی در مناطق زلزله‌زده از جمله مسجد، بیمارستان و سایر ساختمان‌ها که مقاومت بالاتری داشته اند محل اسکان برخی از زلزله‌زدگان شده است، تصریح کرد:همچنین کسب و کارها در خوی و اطراف مناطق زلزله زده به منظور خدمات رسانی کار را از سر گرفته‌اند، نانوایی‌ها، مراکز تولیدی و مراکز خدماتی از جمله این مراکز هستند که فعالیت را از سر گرفته و شهر در حال بازگشت به حالت عادی است.


امدادرسانی، اسکان موقت و ارزیابی مناطق زلزله‌زده خوی در حال انجام است


|

گفتنی است، زلزله خوی هشتم بهمن ماه در عمق هفت کیلومتری زمین و در ۶ کیلومتری خوی رخ داد که خسارات مالی و جانی بر جای گذاشت. هم اکنون ارزیابی‌ها و امداد رسانی به زلزله زدگان در حال انجام است.

وی با تاکید بر تسریع در انجام عملیات‌آواربرداری در همکاری با مردم گفت: عملیات آواربرداری در مناطق مختلف زلزله‌زده اولویت‌بندی شده و ارزیابی‌ها تا روز شنبه (۱۵ بهمن‌ماه) آوار نهایی شده و آمار تخریب و تعمیر به مسوولان ارشد برای اخذ تصمیم ارائه می‌شود.


وی درباره روند اسکان موقت زلزله‌زدگان خوی، توضیح داد: اسکان موقت زلزله‌زدگان از جمله وظایف اصلی جمعیت هلال‌احمر است که ما نیز در جریان فعالیت‌ها هستیم، هم اکنون هلال احمر و وزارت کشور در همکاری با بسیج، سپاه، ارتش، استانداری، فرمانداری، بنیاد مسکن و سایر نهادها درحال این کار هستند و با توجه به اینکه همه مسوولان پای کار بودند امیدواریم کار با سرعت مناسب‌تری پیش برود.

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف