امسال 90  مورد بازدید از مراکز درمانی استان قزوین صورت گرفت/راه اندازی چهار واحد درمانی

این مسئول افزود: از سایر فعالیت های این اداره در شش ماهه گذشته می توان به پذیرش  270 پرونده و تشکیل 22جلسه کمیسیون پزشکی توسط واحد شواری پزشکی و  جذب و به کارگیری 21 نیروی متخصص در قالب طرح موقت با هدف تامین نیازهای تخصصی مراکز درمانی اشاره کرد.

افتتاح و راه اندازی چهار واحد در مرا کز درمانی  

به گزارش خبرنگار اجتماعی برنا از قزوین؛  زهرا رجبی در این باره اظهارداشت: در نیمه اول امسال بخش های تالاسمی، هموفیلی، دیالیز، شیمی درمانی، پرتو درمانی، اورژانس، مددکاری، تغذیه، مامایی و کلینیک های مراکز دولتی، خصوصی و تامین اجتماعی توسط کارشناسان این اداره در 6 گروه مامایی، مددکاری، تعالی بالینی، تغذیه، خاص و صعب العلاج و اورژانس مورد ارزیابی و پایش قرار گرفت.

انتهای پیاممنبع

رجبی گفت: راه اندازی بخش همودیالیز مرکز آموزشی و درمانی ولایت با ظرفیت 12 تخت در شش ماهه اول امسال، افتتاح آشپزخانه بیمارستان شهدای آبیک در شهریور سال جاری که امکان مداخله و برنامه غذایی در فرآیند مراقبت تغذیه ای بیماران طبق استاندارد های ابلاغی وزارت بهداشت را امکان پذیر می سازد و بهره برداری از  اورژانس جدید مرکز آموزشی و درمانی قدس، مراکزی بوده اند که با پیگیری های مستمر، اداره امور بیماریها و مراکز تشخیص درمانی در شش ماه نخست سال افتتاح و راه اندازی شده است.

رجبی بیان کرد: در نیمه نخست امسال با تلاش و پیگیری اداره امور بیماریها و مراکز تشخیص درمانی معاونت درمان دانشگاه چهار واحد درمانی افتتاح و راه اندازی شد.
  
وی بیان کرد: افتتاح مرکز درمان ناباروری سطح 2 در مرکز آموزشی درمانی شفا تاکستان که این مرکز با حضور دکتر مریم رحمانی متخصص زنان، زایمان و نازایی از شهریور ماه فعالیت خود را آغاز کرده است.

بخوانید:  کرونا در ۲ شهرستان استان یزد، رنگ قرمز به خود گرفت

رجبی به برگزاری دو کمیته در سال جاری هم اشاره کرد و افزود:  کمیته ترویج زایمان طبیعی با حضور عبداله دیدبان رئیس دانشگاه در شهریور سال جاری، کارگروه زایمان بی درد با هدف توسعه منظم و منسجم زایمان های بدون درد و کمیته راهبردی ارتقا خدمات اورژانس بیمارستانی در تیر ماه و کمیته های دانشگاهی نیز امسال راه اندازی شده است.