امضای تفاهم نامه همکاری بین وزارت بهداشت و سازمان بسیج جامعه پزشکی


امضای تفاهم نامه همکاری بین وزارت بهداشت و سازمان بسیج جامعه پزشکی

فرشیدی خطاب به ماماها عنوان کرد: ماماها باید به صورت محله محور، مادران باردار را شناسایی و از لحاظ بهداشتی و درمانی آن ها را حمایت کنند.

وی در ادامه به طرح نفس اشاره کرد و گفت: در این طرح باید تمامی سازمان ها و نهادها از جمله وزارت بهداشت، آموزش و پرورش، صدا و سیما و سایر نهادهای مرتبط وارد شوند و در افزایش جمعیت و فرزندآوری وظایف خود را به درستی انجام دهند. با وجود اینکه هنوز در ابتدای اجرای این طرح هستیم ولی سم پاشی ها و حاشیه سازی ها در فضای مجازی توسط دشمنان شروع شده است.

به گفته وی در قانون بودجه امسال برنامه های افزایش جمعیت و حمایت از خانواده به خوبی دیده شده که لزوم اجرا و حمایت از برنامه های افزایش جمعیت را دو چندان می کند.

بخوانید:  تولید و پخش انواع تابلو برق خازنی در لاله زار

 فرشیدی خاطرنشان کرد:سال گذشته و با اجرای طرح نفس، 2 هزار کارت ملی در کشور اضافه شد و این طرح می تواند در صورت اجرای درست و همکاری موثر سایر نهادها در افزایش جمعیت و فرزندآوری، از طرح های موثر باشد.


آیا این خبر مفید بود؟

معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به ابلاغ و اجرای برنامه سلامت خانواده توسط وزیر بهداشت، یادآور شد: وزیر بهداشت حمایت بسیار خوبی در اجرای برنامه سلامت خانواده، پیگیری تحقق قانون جوانی جمعیت و حمایت از برنامه های افزایش جمعیت، فرزندآوری و حمایت از ماما ها داشته است که اجرای این طرح باعث شده، حدود 8 هزار ماما وارد سیستم بهداشتی کشور شوند.

منبع


|