امضا تفاهم نامه تولید خودرو اقتصادی بین سایپا، ایران خودرو و کرمان موتور

تیموری با بیان اینکه خودرو اقتصادی در دو تیپ الکتریکال و بنزینی عرضه خواهد شد، افزود: نمونه های اولیه این خودرو در آذرماه برای انجام تست و دریافت استانداردها تولید خواهد شد و قطعا قیمت این محصول با توجه به اقتصادی بودن آن مناسب خواهد بود.

او تاکید کرد: طراحی این خودرو توسط سایپا و ایران خودرو انجام می شود و اواخر سال جاری به بازار عرضه خواهد شد. هم اکنون ساخت قالب های آن آغاز شده است.

گفتنی است در این مراسم و با حضور وزیر صمت آزمایشگاه ایمنی عابر پیاده مرکز تحقیقات و نوآوری صنایع خودرو سایپا افتتاح شد.منبع

او افزود: با توجه به تولید این خودرو در سه شرکت، تیراژ تولید آن بالا خواهد بود و همین امر باعث کاهش قیمت قابل توجه این خودرو خواهد شد.

او افزود: سیستم الکترونیکی این خودرو تماما در یک ماژول تولید و عرضه می شود و از تعدد قطعات و سیستم های الکترونیکی در طراحی آن خودداری شده که این موضوع باعث کاهش هزینه و قیمت خواهد شد.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا گفت: تمام خودروهای باوزن کم و اقتصادی به سمت  الکتریکال شدن رفته اند چرا که وزن کمتر نیاز به باطری با ولتاژ کمتر و موتور کوچکتر دارد و مصرف انرژی در آن کمتر خواهد بود. برهمین اساس این خودرو به واسطه وزن کمی که دارد قابلیت الکتریکال شدن را دارد.

تیموری تصریح کرد: وزن خودروهای تولیدی در حال حاضر بیش از هزار و 100 کیلوگرم است ولی وزن خودرو اقتصادی بین 800 تا 830 کیلوگرم خواهد بود که این موضوع هم باعث کاهش قیمت می شود چراکه فولاد و قطعات الکترونیکی کمتری در آن مصرف می شود.

بخوانید:  هشدار فوری آب منطقه‌ای هرمزگان/ مردم از رودخانه ها فاصله بگیرند
به گزارش خبرگزاری برنا به نقل از روابط عمومی سایپا، محمدعلی  تیموری با اشاره به تولید خودرو مشترک اقتصادی گفت: خودروی اقتصادی چند ویژگی دارد، اول اینکه پلتفرم این خودرو به صورت مشترک بین سه شرکت سایپا ،ایران خودرو و کرمان موتور تولید و این خودرو به صورت انبوه در این سه شرکت تولید خواهد شد.