امن ترین شهرهای ایران برای سفر کدام شهرها هستند؟

شهر یزد یکی از زیباترین شهرهای ایران است و مرکز استان یزد است. این شهر کیویری در بین رشته کوه های شیرکوه و خرانق قرار دارد. یزد یکی از مهم‌ترین شهرهای خشتی دنیا است و از این نظر جایگاهی ویژه در دنیا دارد. به جز این سیستم آب رسانی و البته بادیگر و به طور کلی معماری یزد همیشه محل توجه بوده است.

 منبع

یکی از نشانه‌های امنیت شیراز را می‌توان میزان رضایت مردم از عملکرد پلیس دانست. در سال 1396 استان فارس با ۹۲ درصد بالاترین میزان احساس امنیت و رضایتمندی مردم از اقدامات پلیس را داشت. به جز این شیراز از نظر فضاهای شهری، شهری بسیار مطلوب و انسان محور است.

تهران؛ پایتخت همیشه بیدار

تهران پایتخت ایران است و به لطف این پایتختی و شلوغی بیش از حد شهری است که شب‌هایی به نسبت بیدار و هوشیار دارد و امنیتی قابل توجهی هم دارد. هر چند از نظر امنیت باید اعتراف کرد که اوضاع شهری‌هایی مثل یزد و تبریز بهتر است.

شهر تبریز از قدیم‌الایام نام شهر ایمن ایران را به خود اختصاص داده است. تبریز که یک کلانشهر اقتصادی قوی و دارای جاذبه‌های گردشگری بسیار زیادی است هر ساله مسافران زیادی را به خود جذب می‌کند. افراد زیادی هستند که برای دیدن کردن از مسجد کبود و موزه آذربایجان از تبریز دیدن می‌کنند. چرم و فرش‌های دستباف تبریز که جزو صنایع دستی محسوب می‌شوند از بهترین سوغاتی‌هایی هستند که افراد می‌توانند از آنان برای دوستان و آشنایان شان خریداری کنند.

یزد شهری بدون دزد و احتمالا امن‌ترین شهر ایران

تبریز یکی از شهرهایی است که به امنیت مشهور است. یکی از نشانه‌های این امنیت این است که تبریز به شهر بدون گدا مشهور است، شهرتی که ریشه در فرهنگ مردم و وجود خیریه‌هایی با سابقه ۷۰ ساله در این شهر دارد. به جز این تبریز شهر صنعت و صنعت‌گران است، یکی دیگر از عواملی که امنیت را افزایش می‌دهد.

شیراز شهری برای انسان

شهر یزد که به دلیل داشتن بادگیرهای زیاد در سطح شهر معروف است در کنار مدرن شدن آثاری را که از دوره زرتشتیان برجای مانده به خوبی در خود حفظ و نگهداری کرده است. شهر یزد به دلیل داشتن امنیت خوبی که در سطح شهر دارد مقصد بسیار مناسبی برای تنهایی سفر کردن است. مسجد جامع یزد و باغ دولت آباد از جمله مکان‌های تاریخی و توریستی هستند که با سفر کردن به یزد می‌توانید از آن دیدن کنید. دو نکته جالب درباره یزد که بد نیست بدانید. اول اینکه  اولین صندوق امانات جهان در حدود ۱۷۰۰ سال پیش در این شهر ساخته شده و بعد هم این که آمار سرقت در شهر یزد به شدت کم است و مردم این شهر تا چند سال پیش با موبایل قاپی آشنا نبودند!

تبریز شهر بدون گدا از امن ترین شهرهای ایران

شیراز کلانشهری بزرگ است که چهارمین شهر ایمن در ایران است. دارای آب و هوایی معتدل است که در کنار بناهای تاریخی بسیار زیادی که در آن وجود دارند تبدیل به یکی از قطب‌های گردشگری امن در ایران شده است. بازدید کردن از مکان‌های تاریخی و باستانی شهر شیراز از باغ جهان نما، دلگشا، ارم و عفیف آباد گرفته تا بازدید از حافظیه بهترین مکان‌هایی هستند که می‌توانید به آنان تنهایی سفر کنید و در کمال آرامش از تنهایی سفر کردن لذت ببرید.

بخوانید:  ناپولی ترمز اینتر را کشید

سفر کردن به تهران شهری با مساحت ۷۳۰ کیلومتر مربعی که افراد متنوعی را از قومیتهای مختلف در خود جای داده است می‌تواند تبدیل به تجربه بسیار به یاد ماندنی شود. جالب است که بدانید تهران یکی از پنج مقصد گردشگری برتر در ایران است. شک نکنید که در شهر تهران هر نوع تفریحی برای شما یافت می‌شود. تفریح در تهران به معنای بازار گردی، رفتن به پارک و سینما و همچنین خرید از پاساژهای فوق مدرن و بازار معمولی برای افراد مختلف است. فرهنگ غنی که در شهر تهران حکم فرما است بیش از هر چیز باعث شده که این شهر تبدیل به شهری امن و مقصدی مناسب برای سفر کردن شود.