امیرعبداللهیان درگذشت سید صادق حکیم را تسلیت گفت

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران

ایشان شخصیتی مجاهد، مبارز و تاثیرگذار بود و خدمات ماندگار و ارزشمندی را در خدمت به مردم شریف کشور همسایه، برادر و مسلمان عراق از خویش بر جای گذاشت.

حسین امیر عبداللهیان

این ضایعه تأثر برانگیز را به جنابعالی و حوزه های علمیه و بیت معظم و معزز شهید حکیم، خاندان علم و فداکاری و مجاهدت تسلیت عرض نموده، از درگاه خداوند رحمان و رحیم در ماه رحمت الهی برای آن مرحوم علو درجات و غفران واسعه الهی و همنشینی با رسول الله الاعظم (صلی الله علیه و آله و سلم) و اهل بیت (علیهم السلام) و صدیقین و شهداء و صالحان و برای جنابعالی و بیت محترم و معزز حکیم، کلیه بازماندگان، دوستداران و علاقمندان ایشان صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت می نمایم.

متن پیام وزیر امور خارجه کشورمان به سید حیدر الحکیم به شرح زیر است: 

انتهای پیام/

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان با انتشار پیام های جداگانه ای، در گذشت مرحوم حجة الاسلام والمسلمین سید صادق حکیم فرزند شهید والا مقام آیت الله العظمی سید محمد باقر حکیم را به حجة الاسلام و المسلمین سید حیدر حکیم برادر آن مرحوم و همچنین حجة الاسلام والمسلمین سید عمار حکیم تسلیت گفت.

سلام علیکم و رحمت الله و برکاته

بسم الله الرحمن الرحیم 

از خداوند منان در ماه مبارک رمضان که مملو از رحمت واسعه الهی است، برای روح آن مرحوم که سال های مشقت بار مبارزه و جهاد را در کنار ابوی شهیدشان حضرت آیت الله حکیم با بردباری و مجاهدت و خدمت به مردم شریف عراق سپری کرد، رحمت و رضوان طیبه الهی مسالت می‌نمایم.

بخوانید:  گزارش ساواک درباره فعالیت‌های سیاسی آیت‌الله اختری

درگذشت مرحوم حجت الاسلام و المسلمین سیدصادق حکیم فرزند برومند شهید آیت‌الله سید محمدباقر حکیم رضوان‌الله علیهما، شهید مجاهد محراب و بنیانگذار مجلس اعلای اسلامی عراق را به جنابعالی، خانواده مکرم و معزز حکیم تسلیت عرض می کنم و از درگاه خداوند رحمان و رحیم شکیبایی و صبر و سلوان خواستارم.


آیا این خبر مفید بود؟

حضرت حجت الاسلام و المسلمین سید حیدر الحکیم حفظه الله تعالی

حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای سید عمار حکیم حفظه الله تعالی

رحلت اندوهبار اخوی ارجمندتان، عالم ربانی و فاضل حضرت حجت الاسلام و المسلمین سید صادق حکیم فرزند شهید والامقام آیت الله العظمی سید محمد باقر حکیم که همواره عمر با برکت خویش را در راه اهداف والای ابوی شهیدتان و اعتلای ارزش های بلند و متعالی اسلام به کار گرفت، موجب تأثر و تألم اینجانب گردید.

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالفمنبع

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران

بسم الله الرحمن الرحیم

سید عمار حکیم به شرح زیر است: 

حسین امیر عبداللهیان

«یا أَیَّتُهَا النَّفْسُ الْمُطْمَئِنَّةُ ارْجِعِی إِلى رَبِّکِ راضِیَةً مَرْضِیَّةً فَادْخُلِی فِی عِبادِی وَ ادْخُلِی جَنَّتِی»

وَبَشِّرِ الصَّابرِینَ الَّذینَ إِذَا أَصَابَتْهُمْ مُصِیبَهٌ قَالُوا إِنَّا لِلَّهِ وَ إِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ 

متن پیام وزیر امورخارجه کشورمان به 

سلام علیکم و رحمت الله و برکاته