امیر جدیدی و 50 میلیارد تومان در سینما

شاید برایتان جالب باشد که بدانید بازیگران مرد در افزایش فروش گیشه نقشی پررنگ تر را در این سالها ایفاء کرده اند و در واقع ستاره های زن سینما ذیل مردان توانسته اند کشش مخاطب به سالن های  سینما را افزایش دهند. 

پرفروش ترین سال: 1397- 18میلیارد و 828میلیون 167هزار و 392تومان 

پرفروش ترین فیلم : قهرمان- 12 میلیارد و 35میلیون و 294هزار  و 250 تومان 

با نگاهی به فروش فیلم های جدیدی در سینمای ایران به یک عدد 50 میلیاردی می رسیم که بخش عمده ای از آن به واسطه فیلم قهرمان رخ داده است و قانون مورفی رامبد جوان هم پرمخاطب ترین فیلم کارنامه او محسوب می شود. 

 

آیا می دانید عامل اصلی فروش آثار سینمایی به ویترین و ستاره های فیلم ها مرتبط می شود ؟ ستاره ها در سینما می توانند بازیگران باشند یا در معدودی موارد کارگردانان صاحب نام نیز توانایی کشاندن مخاطب به سالن ها را دارند اما نکته اینجاست که کدام گروه از بازیگران در بالا بردن توانمندی فروش یک فیلم حضوری جدی تر دارند. 

امیر جدیدی + اصغر فرهادی

مجموع فروش فیلم ها: 50میلیارد و 308میلیون و 819هزار و 642تومان 

امیر جدیدی

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگ و هنر برنا؛ فروش سینمای ایران به عناصر مختلفی بستگی دارد که شاید بخش عمده ای از آن این روزها به ژانر مرتبط شود و طبیعی است که سلیقه سینمای مردم ما به سمت کمدی نگاهی جدی تر دارد و آثار کمدی سینمای ایران در گیشه و جذب مخاطب به سالن های سینما معمولا ناجی بوده است. 

بخوانید:  قهرمانی مردان تکواندو در آنکارا با هفت مدال رنگارنگ

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف


منبع

کم مخاطب ترین فیلم : پایان خدمت – 8هزار و 531مخاطب 


آیا این خبر مفید بود؟

انتهای پیام./

کم فروش ترین فیلم: پایان خدمت- 49میلیون و 510هزار  تومان 

امیر جدیدی بازیگری است که در سینما با نقش های مختلفی درخشیده است اما بی تردید باید گفت بازی برای اصغر فرهادی و فیلم قهرمان یکی از اتفاقات ویژه کارنامه او محسوب می شود. 

مجموع مخاطب فیلم ها: 4میلیون 416هزار و 376نفر 

کم فروش ترین سال/1393-  334 میلیون و 109هزارتومان 

پرمخاطب ترین فیلم : قانون مورفی -1 میلیون و 115 هزار و 581مخاطب 

بازی در فیلم کارگردانی که آثارش مخاطب جهانی دارد و بسیاری از کمپانی های سینمایی خواهان اکران آن هستند بهترین فرصت است تا بازیگر بتواند حضوری فرامرزی را تجربه کند. 

در کارنامه امیر جدیدی بازی در فیلم روز صفر سعید ملکان نیز دیده می شود که می توان آن را مهمترین اتفاق کارنامه بازیگری این بازیگر دانست. 

در گزارشی تصمیم داریم میزان فروش حدودی چند بازیگر ستاره را بر اساس اعداد و ارقامی که به شکل رسمی وجود دارد بررسی کنیم: