انتخابات در جمهوری اسلامی ایران کاملاً مردمی، سالم و براساس قوانین برگزار می‌شود

به گفته وی؛ از رئیس جمهور درخواست کردیم این نامه در نوبت قرار نگیرد و سریعتر در جلسه سران قوا مطرح و مصوب شود که خوشبختانه مصوب شد و با تأیید و اجازه رهبر معظم انقلاب اسلامی ۱۸ هزار میلیارد تومان اعتبار به پروژه راه آهن بیرجند- قاین- یونسی از محل تهاتر نفتی صندوق توسعه ملی اختصاص یافت. منبع

وی به ابهامات سازمان برنامه و بودجه برای صدور این تضمین و پیگیری‌هایی که در این زمینه صورت گرفته هم اشاره کرد و افزود: در روزهای پایانی سال گذشته از طریق نهاد ریاست جمهوری پیگیری‌هایی در این زمینه صورت گرفت و در نهایت از طریق معاونت اجرایی رئیس جمهور در همین خصوص، خطاب به شخص رئیس جمهور مکاتبه‌ای با ارائه پیشنهادی در اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ صورت گرفت .

قناعت با بیان اینکه انتخابات در جمهوری اسلامی ایران بر مبنای نظرات و تفکرات مردم است و سرنوشت آینده کشور به دست مردم تعیین می‌شود، گفت: یکی از ویژگی‌های مکتب و فلسفه سیاسی حضرت امام خمینی(ره) این است که باور عینی و عملی و اعتقادی به نقش‌آفرینی مردم داشت.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا از خراسان جنوبی، دکتر قناعت با بیان این مطلب در ستاد انتخابات استان، خاطر نشان کرد: انتخابات در جمهوری اسلامی ایران مهندسی شده نیست و به دور از هرگونه تخلف برگزار می شود.

استاندار با تأکید بر اینکه همچنان پایگاه مردمی نظام و حاکمیت باقی است، افزود: برای شاد شدن و امیدوار کردن دوستداران و ناامیدی دشمنان این نظام باید به سمتی برویم که شاهد حضور و مشارکت حداکثری مردم در انتخابات پیش‌رو باشیم.

بخوانید:  یک پسر‌بچه یک مار را گاز گرفت و کشت!

استاندار به اهمیت مشارکت در انتخابات اشاره کرد و گفت: ما هر سال چندین رفراندوم در ایران اسلامی برگزار می‌کنیم که انتخابات یا مناسب‌های خاص مانند ۲۲ بهمن، تشییع شهید، ۹ دی، روز قدس، شب احیا و … همان رفراندوم‌های جمهوری اسلامی است که مردم در این برنامه‌ها حضور و مشارکت بالایی دارند.

استاندار با تأکید بر نقش‌آفرینی مردم در انتخابات‌ها بدون هیچ اجباری، اضافه کرد: مردم ایران در رأی دادن آزاد هستند و برخلاف برخی کشورهای دنیا، کسی آنان را بازخواست یا جریمه نمی‌کند.

وی ادامه داد: برگزاری انتخابات ۱۴۰۲ اولین انتخابات در دولت مردمی و انقلابی سیزدهم و همچنین اولین انتخابات پس از اغتشاشات سال گذشته است که معاندان می‌گفتند نظام و حاکمیت جایگاه مردمی خود را از دست داده در حالی که ۴۵ تا ۵۵ هزار نفر در ورزشگاه آزادی بیرجند جمع می‌شوند تا رئیس جمهور را ببینند.

قناعت با اشاره به اینکه امید داشتن دشمن به انتخابات جمهوری اسلامی ایران به دلیل همین آزاد بودن انتخابات در کشور می‌باشد در حالی که انتخابات در امریکا مهندسی شده است، افزود: کشورهای غربی که ژست دموکراسی در می‌آورند باید دموکراسی را از ایران یاد بگیرند که آزادی در آن کامل است.

وی با اشاره به اینکه اولین کشور و نظامی هستیم که در ۵۸ روز پس از استقرار، انتخابات برگزار کردیم، تصریح کرد: هرجایی انقلاب و تغییر و تحولی می‌شود سال‌های سال در آنجا برگزاری انتخابات معنایی ندارد.

قناعت با اشاره به اهمیت اطلاع‌ رسانی اقدامات انجام شده دولت در استان به مردم برای افزایش مشارکت در انتخابات، از پیگیری‌های متعدد برای راه آهن بیرجند- یونسی و تشکیل کنسرسیوم بانکی و سندیکای ریلی برای این پروژه گفت و بیان کرد: اختلافی برای تأمین تضمین این تسهیلات بین وزارت راه و شهرسازی و سازمان برنامه و بودجه به وجود آمده که بانک‌ها باید تضمین را تأمین می‌کردند که این موضوع به عنوان مطالبه آنها از دولت مطرح شد و سازمان برنامه و بودجه هم باید تضمین مدنظر را صادر می‌کرد.

بخوانید:  رسم و رسومات خواندنی اقوام ایرانی در جشن بزرگ عید فطر

وی با بیان اینکه انتخابات را مردم برگزار می‌کنند و وزارت کشور زمینه برگزاری انتخابات را آماده می‌کند، اظهار کرد: انتخابات از اهمیت بسیار ویژه‌ای در عرصه‌های بین‌المللی برخوردار است و این اهمیت در کشور جمهوری اسلامی ایران بیشتر می باشد.

استاندار با اشاره به کسانی که ایران اسلامی را به کشوری غیر دموکراتیک و غیرمردمی مثال می‌زنند، تصریح کرد: ما در ایران بیشترین تعداد انتخابات را برگزار کردیم و تقریباً سالی یک یا دو انتخابات داشتیم.

وی با ذکر این نکته که موضوع شورای نگهبان جدی و اساسی و قابل قبول برای جهانیان است، اظهار داشت : برخی ها ممکن است از ضعف و عدم اطلاع مردم سوء استفاده کنند که چرا باید شورای نگهبان باشد در حالی که کشورهای دیگر دنیا هم شورای نگهبان دارند فقط اسم آن شاید تفاوت داشته باشد.