انتظارم از استقلال بیشتر از این حرف‌ها است/ محبی و قایدی به خط حمله جان داده‌اند

وی در خصوص نقطه ضعف آبی‌پوشان در این دو هفته گفت: نقطه ضعف استقلال خط دفاع است که با توجه به رکوردهای فصل گذشته، در حال حاضر بی‌نقص عمل نکرده. به نظرم خط هافبک هم اندکی کند عمل می‌کند. انگار هنوز بازیکنان از قالب بدنسازی خارج نشده‌اند. فاصله خط هافبک و دفاع هم زیاد است و در بازی مقابل ملوان دو فرصت گل هم از همین طریق برای رقیب ایجاد شد.

|

تحلیل او از مدعیان قهرمانی و عملکردشان تا این لحظه این‌گونه بود: سال گذشته مدعیان کمی داشتیم اما امسال تیم‌های زیادی برای قهرمانی می‌جنگند و به نظرم با حضور مربیان خارجی، تعداد مدعیان افزایش خواهد یافت. استقلال، پرسپولیس و سپاهان همیشه بوده‌اند اما گل‌گهر و فولاد هم امسال جزو مدعیان هستند. کیفیت بازی های پارسال بسیار پایین بود اما احساس می‌کنم امسال لیگ بهتری را شاهد باشیم.

سعید مراغه‌چیان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری برنا در خصوص استقلال فصل جدید اظهار داشت: انتظار و توقعات من از استقلال خیلی بالاتر از این حرف‌ها است اما با توجه به این که این سرمربی تازه به تیم اضافه شده، زمان می‌برد تا ساپینتو تفکراتش را پیاده کند. استراماچونی هم در ابتدا نتایج خوبی نمی‌گرفت. ساپینتو باید به مرور تیمش را بشناسد. بازیکنان خوبی در استقلال حضور دارند و مدعی اصلی قهرمانی هستیم. هنوز اما آبی‌ها فوتبال خوبی نشان نداده‌اند.

خبرنگار: علی رضایی

بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

بخوانید:  افتتاح سالن ورزش باستانی و زورخانه ای دورود با حضور مدیرکل ورزش وجوانان لرستان

منبع

انتهای پیام//

500

آیا این خبر مفید بود؟

مراغه چیان در پایان گفت:‌ باید به یک نکته فنی هم اشاره کنم و آن این است که متاسفانه در لیگ‌مان شوتزنی کم شده. این مسئله البته ذاتی است اما با پشت سر گذاشتن یک دوره تمرینی می‌توان این ویژگی را بهتر کرد. حضور مربیان خارجی؟ پیشتر همواره مدیران به سراغ مربیان یوگسلاوی و شوروی می‌رفتند و حالا چند مربی پرتغالی در لیگ حضور دارند. نه ساپینتو و نه مورایس را نمی‌شناسم و نمی‌توانم قضاوت کنم اما از مربیان بلوک شرق دفاع می‌کنم. با رایکوف، جکیچ و اوفارل کار کرده‌ام که می‌توانم به جرات بگویم رایکوف یک مربی استثنایی بود.

مراغه‌چیان درباره نقطه قوت استقلال افزود: حضور بازیکنان جدید در خط حمله واقعا به این تیم کمک کرده است. قایدی و محبی عالی کار کرده‌اند و به خط حمله جان داده‌اند. یزدانی و مرادمند هم می‌‌توانند در زمینه ترمیم نقاط ضعف کمک کنند. در خصوص چشمی هم باید بگویم او مدافع نیست. بهتر است سیلوا به قلب خط دفاعی منتقل شود و چشمی به خط هافبک برود.