انتقاد از سکوت جامعه جهانی در برابر جنایات اسرائیل به گزارش خبرگزاری برنا از خراسان جنوبی، حجت الاسلام مختاری در خطبه های این هفته نماز جمعه بیرجند گفت: اکثر  جامعه جهانی و مردم دنیا هنوز در غفلت هستند و به این مسئله مهم توجهی نمیکنند که  امیدواریم این جنایات و کودک کشی‌ها انسان ها را ازخواب بیدار کند. 

وی با بیان اینکه امروز مهم‌ترین موضوع عالم بشریت مسئله فلسطین است افزود: در این موضوع  از یک سو  شاهد حماسه رزمندگان فلسطینی و از طرف دیگر شاهد جنایات جنگی و نسل کشی و وحشی‌گری‌های اسرائیل غاصب هستیم.
امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به اینکه مسئله فلسطین امروز دنیا را به خود مشغول کرده است افزود:این مهم‌ترین مسئله روز دنیاست و هر انسان مومنی باید به این مسئله توجه کند.
وی با اشاره به اینکه مسئله فلسطین تنها مختص این زمان نیست افزود:وحشی‌گری‌های استکبار صهیونیست از ۷۵ سال پیش آغاز شده و تا کنون ادامه داشته است.
حجت اسلام مختاری با بیان اینکه باید بدانیم جنگ بین اسرائیل و فلسطین یک جنگ داخلی نیست بلکه جنگ بین حق و باطل است و مقابله با شیطان است و نباید به این قضیه سطحی نگاه کنیم، افزود: امروز حال دنیا خوب نیست و علیرغم امکاناتی که در اختیار بشر است، اما افراد آرامش ندارند و اضطراب و نگرانی بر مردم حاکم است .
وی با اشاره به اینکه امروز دنیا با یک فاجعه انسانی روبه رو است افزود:فاجعه این است که انسانیت و کرامت انسانیت دارد قربانی می‌شود و در برابر چشمانمان کودک کشی و و نسل کشی می‌شود.
حجت الاسلام مختاری ریشه این خرابی‌ها و فاجعه‌ها را فرهنگ استکبارگری و روحیه نفس پرستی و مقام پرستی دانست و افزود:  امروز شاهد فتنه‌های فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی  هستیم  ولی یک عده هنوز فکر می‌کنند آمریکا و اسرائیل نماد حقوق بشر هست.

بخوانید:  دیدار استاندار کرمان با خانواده شهید امنیت سیدحمیدرضا هاشمی

امام‌جمعه موقت بیرجند گفت:اسرائیل و آمریکا تا وقتی بر جهان حاکم باشند دنیا روی خوشی نخواهد دید و وظیفه هر مومنی است که برای نابودی آن‌ها سعی و تلاشش را به میدان بیاورد.
وی با بیان اینکه قدرت‌های استکباری اهرم‌هایی دارند که با استفاده از آن توانسته اند مردم را فریب دهند و زیر سلطه خود بیاورند، گفت: آن‌ها با استفاده از رسانه‌هایی که در اختیار دارند نمی‌گذارند صدای رسانه حق به گوش مردم برسد و بهترین خدمات انسانی را از چشم مردم دور می‌کنند .
حجت اسلام مختاری گفت:تنها راه حل در برابر این قدرت‌های استکباری، اسلام ناب محمدی و اسلام قرآن و اهل بیت است که می‌توانیم با ترویج آن فرهنگ، عدالت، عزت و پیشرفت در جامعه ایجاد کنیم.
امام‌جمعه موقت بیرجند گفت: دشمن به خوبی می‌داند مرکز این فرهنگ و تمدن اسلامی ایران است و در این ۴۵ سال تمرکز کرده اند برای ضربه زدن به این کشور و فرهنگ تمدن اسلامی، و برای اینکه مانعی ایجاد کنند بر سر راه این تمدن و فرهنگ اسلامی و توحیدی دست به هرکار و فتنه‌ای زده اند.
وی گفت:ملت ما در این ۴۵ سال در برابر این دشمنان خوب ایستاده اند، اما کافی نیست، دشمن هنوز نا امید نشده و می‌داند که ما هنوز نقاط آسیب پذیر داریم در کشور که آن‌ها جوانان و نوجوانان ما هستند که در معرض هدف وخطر دشمن هستند.
امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه دشمن امیدش این است که در کشور نفوذ کند و با ترویج بی بند و باری‌ها و با قول رسانه‌ای جوانان ما را فریب دهد و نفوذی‌های خود را برکشور ما حاکم کند، افزود:  دشمن بداند که این آرزو را به گور خواهد برد و مردم و کشور ما هرکز به فریب دشمن تن نخواهند داد.
وی گفت:ما به عنوان نقطه مرکز و فرهنگ ناب اسلامی امروز وظیفه داریم که  در دانشگاه‌ها، مدارس و در خانواده‌ها تلاش کینم تا  فرهنگ ناب محمدی را اول در خود نهادینه سازیم و اجازه ندهیم دشمن فرهنگ استکباری و مادی و شیطانی و حیوانی خود را بر سرزمین و جامعه ما تحمیل کند

بخوانید:  وزیر کشور فردا به قزوین سفر می کندمنبع