انقلاب اسلامی موجب رشد مادی و معنوی بانوان ایران در همه عرصه ها شده است


انقلاب اسلامی موجب رشد مادی و معنوی بانوان ایران در همه عرصه ها شده است

نماینده عالی دولت در هرمزگان بیان‌ داشت : انقلاب اسلامی ایران، رشد مادی و معنوی، جامعه زنان را درپی داشته چنانچه در بُعد معنوی شاهد بودیم که از دامان مادران این سرزمین شهیدان بسیاری برای میهن اسلامی جان‌فشانی کرده اند و این مسیر تربیت حسینی همچنان مجاهد فی سبیل الله  تربیت می کند و در بُعد مادی نیز رشد چند ده درصدی حضور زنان در همه عرصه های ملی و بین المللی اعم از دانشگاهی ، علمی ، پزشکی ، فرهنگی ، ورزشی و فناوری گواه این امر است و با توجه به نرخ بی‌سوادی جامعه زنان قبل انقلاب و جایگاهی که بعد از انقلاب به دست آوردیم هر انسان منصفی می‌تواند توجه ویژه نظام اسلامی به جامعه زنان را ببیند.

استاندار هرمزگان با اشاره به بمباران ضدفرهنگی دشمن برای تاثیر بر جامعه زنان ، خاطر نشان‌ کرد : دشمن تمام توان خود را برای ضربه‌زدن  به جامعه زنان به میدان آورده و ما وظیفه داریم  شرایطی را ایجاد کنیم که خواهران ، همسران ، دختران و مادران سرزمین مان از این بمباران تشویش ، رهایی پیدا کنند ، گرچه بانوان ما به لحاظ بصیرت همواره پیشرو بوده اند و ما باید به آن‌ها تاسی کنیم.


استاندار هرمزگان گفت : پیروزی انقلاب اسلامی ایران ، رشد مادی و معنوی جامعه زنان ایران را در پی داشته ، چنانچه در بُعد معنوی شاهد هستیم که از دامان مادران این سرزمین شهیدان بسیاری برای میهن اسلامی جان‌فشانی کرده اند و شهداء اخیر کشور نیز در طی همین مسیر تربیت حسینی است.

بخوانید:  در انقلاب جهانی حضرت مهدی (عج)، نقش جوانان بسیار پررنگ و چشمگیر است


به گزارش خبرگزاری برنا از هرمزگان ، مهدی دوستی در همایش بین‌المللی مادران فاطمی ، تربیت حسینی و تمدن نوین اسلامی با تجلیل از مقام زن ، اظهار داشت : با تربیت حسینی و الگو گرفتن از حضرت زهرا سلام الله علیها می‌توان راه رسیدن به تمدن نوین اسلامی را هموار کرد و این مهم را تحقق بخشید و بر همین اساس دشمن بر مبنای هراسی که از این تمدن دارد، زنان، دختران و مادران ما را هدف قرارداده است چرا که زن و مادر در اسلام مقام شامخی دارد و انسان‌ساز و تمدن‌ساز است.

همایش بین المللی «مادران فاطمی ، تربیت حسینی ، تمدّن نوین اسلامی» همراه با گرامیداشت بانوی شهیده فاطمه نیک به میزبانی حوزه علمیه خواهران استان هرمزگان با حضور آیت الله محسن اراکی عضو مجلس خبرگان رهبری و عضو حقیقی مجمع تشخیص مصلحت نظام ، علما و محققان داخلی و خارجی در بندرعباس برگزار شد.

استاندار هرمزگان ، افزود : نقش اسلامی مادر و زن در بالاترین تراز یعنی جایگاه حضرت صدیقه طاهره سلام‌الله علیها قرار دارد و همین جایگاه وظیفه زن برای نقش‌آفرینی در جامعه اسلامی را دوچندان می‌کند.

دوستی اظهار داشت : نقشی که حضرت آقا به مقام زن می‌دهد  تربیت و رهبری انسان در خانواده و جامعه است و اعطای این نقش نشان می‌دهد که چرا زن بعد از پیروزی انقلاب اسلامی رشد می‌کند و علت آن همین نگاه و جایگاهی است که رهبر نظام اسلامی به زنان ، دختران و مادران می‌دهد.


آیا این خبر مفید بود؟

منبع

دوستی تاکید‌ کرد : پیوند همایش بین‌المللی مادران فاطمی ، تربیت حسینی ، تمدن نوین اسلامی ، با نام شهیده فاطمه نیک ، اهمیت مضاعفی به این رویداد بخشیده و انتخاب زمان برگزاری در این ایام که منتسب به حضرت زینب‌کبری سلام الله علیها ، پیام‌آور رشادت‌ها و رسالت کربلا نیز جلوه‌های مثبت این همایش را مضاعف می‌ کند.

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف