اهالی فرهنگ و هنر استان قزوین به سوگ رئیس جمهور نشستندبه گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ اهالی فرهنگ و هنر و رسانه استان قزوین در سوگ شهادت رئیس جمهور فقید خود مراسم یادبودی برگزار کردند. 

در این مراسم که با حضور حجت الاسلام گونجی رئیس دفتر نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین، حسین براتی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و جمعی از هنرمندان و خبرنگاران در سالن اجتماعات مجتمع فرهنگی و هنری میرعماد برگزار شد، یاد شهید آیت الله رئیسی، امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه، آیت الله آل هاشم امام جمعه و رحمتی استاندار فقید تبریز و تیم پرواز را گرامی داشتند‌. 

حسین براتی مدیرکل فرهنگ ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: شاید کمتر کسی چنین حادثه ای را تصور می کرد و مافوق تصور ما ایشان آسمانی و شهید شد. 

وی افزود: عزتی که نصیب رئیس جمهور شهید شد شایسته اخلاص و ایمان این شخصیت بزرگ و والامقام بود و همه ما به یکدیگر تعزیت و تسلیت داریم که انسان خدومی را از دست دادیم که جبران نخواهد شد. 

براتی تصریح کرد: شما هنرمندان که اشراف کامل به امور فرهنگی دارید می دانید که شاید یکی از شایسته ترین افرادی که می توانست بیانیه گام دوم انقلاب را پیاده کرده و عملی کند آیت الله رئیسی بود و این کار نه در سطح کشور که در سطوح بین المللی نیز امکان تحقق داشت. 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین یادآورشد: ایشان خادم الرضا بود و به همان جایی بازگشت که علاقه مند بود و به آن وابستگی و تعلق داشت. 

این مدیر بیان کرد: اگر در مجموعه عملکرد سه ساله دولت شهید رئیسی دقت کنیم می توان به وجوه مختلف شخصیت ایشان پی برد که این شأن متعلق به یک رئیس جمهور وارسته است. 

بخوانید:  تدوین اطلس ۲۴۰۰ شعبه اخذ رای در استان کرمان

وی افزود: در بیانات رهبری کلماتی که برای ایشان بکار برده شد مانند محترم و مغتنم هر کدام معنای وسیعی دارد و اعتراف می کنیم که رئیسی خستگی ناپذیر بود و ما هم باید بیاموزیم که فقط با کار در ساعات اداری نمی توان خدمتگزاری را کامل کرد. 

سرودن شعر در رسای رئیس جمهور شهید توسط شاعر آیینی ابوترابی و خانم طیبه بهبودی از دیگر برنامه های این مراسم بود. 

همچنین خانم سبحانی فر از هنرمندان نقاش، تصویر رییس جمهور را با رنگ و روغن نقاشی کرد و خوشنویسان مهرجو و عاشوری هم با نگارش خطوطی زیبا از رئیس جمهور شهید یاد کردند. 

انتهای پیاممنبع