اهدای بیش از ۲۰ هزار سند به مرکز اسناد حرم مطهر بانوی کرامت

منبع

وی ادامه داد: مرکز اسناد حرم مطهر بانوی کرامت بیش از یک میلیون سند را در خود جای داده است که بسیاری از این اسناد مربوط به حرم مطهر بانوی کرامت و اقدامات صورت گرفته در این آستان مقدس است و علاوه بر آن اسنادی مربوط به مناسبات و تعاملات اجتماعی دوره های گذشته را نیز در خود جای داده است.

کارشناس فهرست نویسی مرکز اسناد حرم مطهر بانوی کرامت از اهدای بیش از 20 هزار نسخه سند از تعاملات بازار قم به مرکز اسناد حرم مطهر خبر داد و گفت: این اسناد مربوط به اواخر دوره قاجار تا سال‌های اول انقلاب است که شامل معاملات مختلف در بازار، اجاره نامه ها، مناسبات بازاریان، حمل و نقل بار در قم و موارد مختلف دیگر است.

به گزارش خبرگزاری برنا از قم، احمد فراهانی کارشناس فهرست نویسی مرکز اسناد حرم مطهر بانوی کرامت در گفت و گویی از اهدای بیش از ۲۰ هزار سند مربوط به بازار قم توسط نوادگان یکی از تجار قدیمی قم به مرکز اسناد حرم مطهر خبر داد.


اهدای بیش از ۲۰ هزار سند به مرکز اسناد حرم مطهر بانوی کرامت
آیا این خبر مفید بود؟


وی با بیان اینکه این اسناد مربوط به صنف خوار و بار در بازارچه صدر اعظم در بازار قدیم قم است، افزود: این اسناد مربوط به اواخر دوره قاجار تا سال‌های اول انقلاب است که شامل معاملات مختلف در بازار، اجاره نامه ها، مناسبات بازاریان، حمل و نقل بار در قم و موارد مختلف دیگر است.

بخوانید:  موزه زمان


|