اپل چت GPT را ممنوع کرد


اپل چت GPT را ممنوع کرد

شرکت اپل معتقد است که کارمندان ممکن است داده‌های محرمانه را از طریق این فناوری‌های جدید افشا کنند. به همین دلیل استفاده کارمندان خود از ابزار چت‌جی‌پی‌تی و سایر چت‌بات‌های مشابه ممنوع کرده است.

خبرگزاری برنا- گروه علمی و فناوری؛ به تازگی فناوری‌های هوش مصنوعی یادگیری ماشین و الگو‌های زبانی رشد زیادی داشته است و چت‌بات‌های زیادی منتشر شده که مهم‌ترین و نخستین آن‌ها چت‌جی‌پی‌تی متعلق به شرکت اوپن‌ای‌آی است. با رواج این ابزار‌های مبتنی بر هوش مصنوعی، محققان درباره خطرات امنیتی ناشناخته آن‌ها صحبت کردند و اندکی پیش کارمندان شرکت سامسونگ ناخواسته اطلاعات محرمانه شرکت را به چت‌جی‌پی‌تی گفتند و باعث افشای آن شدند.

ابزار‌های هوش مصنوعی داده‌های ورودی از کاربران را ذخیره می‌کند و از آن‌ها برای آموزش بیشتر الگوریتم خود استفاده می‌کنند. قانون‌گذاران در سراسر دنیا به دنبال محدود کردن و مشخص کردن استفاده تجاری ابزار‌ها از داده‌های کاربران هستند. با این‌حال باید فرض را بر این گذاشت که تمام اطلاعاتی که به هوش مصنوعی داده می‌شود، افشا خواهد شد.

به تازگی شرکت اپل نیز در اقدامی مشابه سامسونگ استفاده کارمندان خود از ابزار چت‌جی‌پی‌تی و سایر چت‌بات‌های مشابه ممنوع کرده است. اپل خود نیز در حال کار بر روی ابزار مشابهی است و می‌خواهد چت‌بات هوش مصنوعی خود را عرضه کند.

انتهای پیام/


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

بخوانید:  کشف یک دایناسور شترمرغ غول پیکر+عکس

منبع