اکران «امتحان» در امارات


اکران «امتحان» در امارات
آیا این خبر مفید بود؟

به گزارش گروه فرهنگ و هنر برنا؛ فیلم سینمایی «ئه‌زموون» (امتحان) The Exam به کارگردانی «شوکت امین کورکی»، به تهیه کنندگی «ممد اکتاش»، به نویسندگی مشترک «شوکت امین کورکی» و «محمدرضا گوهری» فیلمنامه‌نویس سرشناس ایرانی و نماینده کشور عراق در اسکار 2023؛ برای نخستین بار در ساعت 20 روز 9 دی ماه سال‌جاری (30 دسامبر 2022) در مرکز هنری «العین القطره» Al-Ain’s Al-Qattara در شهر ابوظبی در کشور امارات متحده عربی به نمایش در می‌آید. کمپانی سینمایی مصری MAD Solutions حق پخش فیلم سینمایی «امتحان» را در کشورهای جهان عرب بر عهده دارد.

فیلم سینمایی «امتحان» به کارگردانی «شوکت امین کورکی» و نماینده کشور عراق در اسکار 2023 در مرکز هنری «العین القطره» در شهر ابوظبی در کشور امارات متحده عربی اکران می‌شود.


منبع

«امتحان» محصول کمپانی «میتوس فیلم» برلین و کمپانی «مستی فیلم» سلیمانیه که با حمایت وزارت روشنبیری (فرهنگ و هنر) و جوانان حکومت اقلیم کردستان تولید شده است، توسط کمپانی آلمانی ArtHood پخش بین‌المللی می‌شود.

در فیلم سینمایی «ئه‌زموون»؛ ترکیبی از بازیگران سرشناس و باتجربه اقلیم کردستان به همراه تعدادی از بازیگران جوان، از جمله؛ ئافان جمال، فانیا سالار، حسین حسن، شوان عطوف، هوشیار زیرو نیروه‌یی، نیگار عثمان، کاوه قادر، عادل عبدالرحمان و … به ایفای نقش پرداخته‌اند.|